Viva weekend na zamku

0
749

W najbliższy weekend (18-19 lipca) rekonstruktorzy przeniosą zamek  w Czersku w czasy średniowiecza. W niedzielę dodatkowa gratka – koncert pieśni rycerskich.

W sobotę i niedzielę na dziedzińcu Zamku Książąt Mazowieckich w Czersku zagoszczą rekonstruktorzy, którzy zaprezentują życie codzienne w okresie IX-XI wieku. Tym razem pod hasłem: czas chramów. Będzie można zobaczyć obozowisko z wczesnego średniowiecza, świątynię słowiańską oraz stragany z rzemiosłem i kuchnią z tamtej epoki.

W niedzielę o godziny 16 rozpocznie się koncert dawnych pieśni rycerskich z okresu XII – XV wieku.   Na program „Roland pod Grunwaldem” składają się autorskie przekłady i własne pieśni Jacka Kowalskiego oraz staropolska pieśń o bitwie pod Grunwaldem. w  kameralnym składzie wystąpi Klub Świętego Ludwika: Jacek Kowalski – koncepcja programu, przekłady, prowadzenie, śpiew, citola, lira średniowieczna, Agnieszka Obst-Chwała – fidel, skrzypce oraz Tomasz Dobrzański – kierownictwo muzyczne, flety, szałamaje, mandora.

Jak zapewniają organizatorzy: Muzyka towarzyszyła ludziom od zawsze, na co dzień i od święta, na wojnie i w czasie pokoju. Taka właśnie muzyka wykonywana przez różne zespoły muzyki dawnej na replikach instrumentów historycznych, będzie rozbrzmiewała podczas wieczornych koncertów na zamkowym dziedzińcu.

Będą to kolejne z cyklu spotkań z żywym muzeum HISTORIA VIVA! oraz muzyką dawną MUSICA VIVA! zorganizowanych przez Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii.

Pokazy rekonstruktorów (w godz. 11-18 w sobotę i 11-17 w niedzielę) oraz koncert są dostępne z cenie biletu wstępu na zamek. Cena biletu w sobotę i niedzielę: 10 zł normalny, 5 zł ulgowy. Zamek można zwiedzać w godzinach 10-20.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię