Uwaga na fałszywe telefony!

0
455

Do mieszkańców Tarczyna dzwoni mężczyzna podający się za pracownika centrali ciepłowniczej. Urząd Gminy ostrzega mieszkańców przed fałszywymi telefonami i wpuszczaniem obcych do domu.

Niedawno w sieci pojawiły się informację o podejrzanych telefonach. Do mieszkańców dzwoni człowiek przedstawiający się jako przedstawiciel ciepłowni i informuje o konieczności wejścia do domu i sprawdzenia pieca. Do sprawy odniósł się tarczyński magistrat.

– W chwili obecnej Gmina Tarczyn nie prowadzi akcji sprawdzania pieców. Tym samym nie kontaktuje się w tej sprawie z mieszkańcami Gminy i nie odwiedza ich w domach. Każdy kontakt z ramienia Gminy skierowany do mieszkańców będzie poprzedzony akcją informacyjną – ostrzegają urzędnicy.

W ostatnim czasie na terenie powiatu piaseczyńskiego nasiliły się tego typu próby wyłudzeń. W miniony wtorek ofiarą podobnego oszustwa padła 81-latka z Piaseczna. Do jej drzwi zapukała para podająca się za hydraulika i przedstawicielkę administracji. W czasie rzekomej „kontroli” ukradli 35 tys. zł.

Oszuści mnożą kolejne metody okradania swoich ofiar. „Na wnuczka”, „na policjanta” czy „na rachmistrza spisowego” – to tylko niektóre ze sposobów wyłudzania oszczędności. Ofiarą złodziei najczęściej padają osoby starsze.

– Sprawcy przestępstw dokonywanych na osobach starszych działają w różnorodny sposób i za pomocą różnych metod, wykorzystując najczęściej zaufanie i „dobre serce” tych ludzi. Bardzo często oszuści pukają do drzwi pod różnymi pretekstami, np. z prośbą o wodę, czy coś do jedzenia, oferując sprzedaż artykułów przemysłowych bądź też podając się za osoby urzędowe, np. listonosza, pracownika ZUS czy siostrę PCK – informuje rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie nadkom. Jarosław Sawicki. Apeluje również, by nie wpuszczać nieznajomych do mieszkania, a podejrzane telefony zgłaszać na policję.

Czytaj również: Policja kontroluje kierowców z powietrza

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię