Urzędy zamknięte w Wigilię

0
412

Jeśli macie jakieś pilne sprawy do załatwienia w urzędach warto się pospieszyć. Do końca roku urzędnicy przepracują już tylko kilka dni.

Wprawdzie bezpośrednia obsługa interesantów w ostatnim czasie uległa znacznemu ograniczeniu, ale w najbliższych dniach nie załatwimy żadnych spraw również telefonicznie, mailowo czy przez ePUAP. Oczywiście różne wnioski czy pytania można drogą elektroniczną składać również w dni wolne od pracy, pamiętać jednak należy, że urzędnicy zajmują się nimi tylko w godzinach swojej pracy.

W związku z tym, że ustawowo wolny od pracy drugi dzień świąt, czyli 26 grudnia, przypada w sobotę, kierownicy urzędów gmin i powiatu zdecydowali się na „oddanie” dnia wolnego swoim podwładnym 24 grudnia. W Wigilię zamknięte będą wszystkie urzędy na terenie powiatu piaseczyńskiego. Gmina Konstancin-Jeziorna informuje jednak, że 24 grudnia dyżur będzie pełnił urzędnik USC, ale jedyną sprawą, którą można załatwić, jest rejestracja aktu zgonu.

Na razie żaden z lokalnych urzędów nie podał informacji o zmianie godzin funkcjonowania 31 grudnia. Można więc zakładać, że w Sylwestra urzędy będą funkcjonować jedynie z dotychczas obowiązującymi ograniczeniami restrykcjami.

Jak działa urząd warto każdorazowo sprawdzić na stronie internetowej danej instytucji. Zasady obsługi interesantów zmieniają się bowiem dosyć często. Ma to związek zarówno z ogólnopolskimi obostrzeniami, jak i ewentualnymi zachorowaniami w danym urzędzie. W większości przypadków jeśli w ogóle możemy jakąś sprawę załatwić w urzędzie, wymaga to wcześniejszego umówienia się.

Czytaj także: Obsługa bezgotówkowa w UG Lesznowola

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię