Urząd wypięknieje

0
303

Samorząd Mazowsza przekaże Górze Kalwarii blisko 900 tys. zł dotacji. Środki zostaną przeznaczone na remont Urzędu Miasta i Gminy.

Siedzibie władz gminy Góra Kalwaria daleko do reprezentatywnego wyglądu. Odrapana, różowo-bura elewacja budynku przy ul. 3 Maja straszy z daleka. Od wielu lat mówi się o potrzebie remontu gmachu urzędu. Inwestycja musiała jednak ustępować miejsca innym, ważniejszym zadaniom.

Teraz jednak magistrat ma wreszcie zyskać nowy blask. Będzie to możliwe dzięki dofinansowaniu od władz Mazowsza. Instrument wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego – bo tak nazywa się program dopłat – pomoże dofinansować 150 projektów infrastrukturalnych. – Dajemy samorządom lokalnym możliwość ubiegania się o środki na różnego rodzaju projekty infrastrukturalne. Znajdują się wśród nich m.in.  drogi, mosty, szkoły, boiska czy inne ważne dla gmin i powiatów zadania. Są to często inwestycje wielomilionowe, na które samorządy same nie mogłyby sobie pozwolić – opisuje program marszałek Adam Struzik.

Wśród beneficjentów znalazła się również Góra Kalwaria, która otrzyma w jego ramach 891 tysięcy złotych. Środki zostaną przeznaczone na ocieplenie budynku przy ul. 3 Maja. Gmach zyska także nową elewację. Gmina planuje również wymienić stare, pochodzące jeszcze z czasów PRL ogrzewanie. Jak podkreślają władze Góry Kalwarii, termomodernizacja budynku przyniesie oszczędności, poprawi się bowiem zmniejszyć straty cieplne. Wpłynie też na poprawę warunków pracy urzędników. Obecna instalacja jest bowiem chwilami niewydolna, przez co zimą temperatury w pokojach potrafią spaść nawet poniżej 10 stopni.

Co istotne, budynek urzędu zostanie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – od strony podwórka powstanie rampa dla wózków inwalidzkich.

Władze Góry Kalwarii chcą również stworzyć biuro obsługi mieszkańców. Ma to być miejsce, w którym petent będzie mógł spotkać się z urzędnikiem bez potrzeby wchodzenia na wyższe kondygnacje i do biur pracowników magistratu. Dzięki temu zwiększy się bezpieczeństwo i komfort zarówno mieszkańców, jak i urzędników.

Łączny koszt modernizacji Urzędu Miasta i Gminy Góra Kalwaria ma wynieść ok. półtora miliona złotych. Termin realizacji inwestycji jeszcze nie jest znany.

Czytaj również: Urzędnicy piszą skargę na burmistrza

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię