Urząd Pracy w jednym miejscu

0
1712

Zakończyła się budowa nowej siedziby Powiatowego Urzędu Pracy przy ul. Czajewicza. Po uzyskaniu przez starostwo wszelkich niezbędnych zezwoleń, urzędnicy z trzech rozsianych siedzib przeniosą się do jednego budynku.

Budowa nowej siedziby PUP przy ul. Czajewicza to najdroższa inwestycja powiatu w ostatnich latach. W pierwszym etapie rozbudowano i zmodernizowano dawny budynek  Urzędu Skarbowego, pozyskany od Skarbu Państwa. Inwestycja kosztowała 4,8 mln złotych i zakończyła się jesienią 2017 roku. Do zmodernizowanego budynku przeniósł się wówczas Wydział Komunikacji oraz Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. W 2018 roku rozpoczął się drugi etap inwestycji, polegający na dobudowaniu nowego skrzydła na dawnym parkingu urzędu. Budowa dobiegła już końca, podłączono prąd i przetestowano wszystkie urządzenia i zabezpieczenia. Po niezbędnej kontroli straży pożarnej oraz sanepidu, starostwo złoży wniosek do PINB o pozwolenie na użytkowanie.

– Po uzyskaniu zezwolenia do nowej siedziby przeniesie się Powiatowy Urząd Pracy urzędujący obecnie w trzech miejscach – przy ul. Szkolnej 20, przy Chyliczkowskiej 14 oraz w internacie Zespołu Szkół nr 3 przy ul. Chyliczkowskiej 20A – informuje starosta Ksawery Gut.

Najprawdopodobniej przeprowadzka będzie miała miejsce jeszcze w czerwcu. Jak zapewnił nas wicestarosta Zdzisław Lis, dyrektor PUP Danuta Świetlik tak organizuje pracę swojego wydziału, by zbliżająca się przeprowadzka nie zakłóciła jej na dłużej niż jeden, maksymalnie dwa dni.

Koszt postawienia budynku oraz jego wyposażenia wyniósł 14,5 mln złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię