Ulica Leśna i Towarowa doczekają się kanalizacji

0
594

Prace nad zrealizowaniem inwestycji rozpoczną się w połowie września tego roku. Koszt budowy kanalizacji wyniesie ponad 2,8 miliona złotych.

Budowa kanalizacji w ulicy Leśnej i Towarowej planowana była od kilku dobrych lat. Już w 2011 roku gmina Góra Kalwaria uzyskała pozwolenie na budowę i od tamtej pory starała się o uzyskanie dofinansowania na zrealizowanie inwestycji. Niestety przez tak długi okres nie udało się rozpocząć prac. Mieszkańcy mogą jednak odetchnąć z ulgą, gdyż już jesienią doczekają się kanalizacji.

Na początku lipca gmina ogłosiła przetarg na budowę sieci kanalizacyjnej z przepompownią ścieków w pasie drogowym drogi wojewódzkiej nr 769 w ulicy Towarowej oraz ulicy Leśnej w Górze Kalwarii. Wpłynęło 7 ofert, niektóre z nich opiewały na ponad 4 miliony złotych brutto, inne zaś kształtowały się w okolicach 3 milionów. Ostatecznie wybrano najkorzystniejszą ofertę, wynoszącą blisko 2 miliony 840 tysięcy złotych. To najkosztowniejsza z tegorocznych inwestycji gminnych.

Łącznie w ciągu ulic Leśnej i Towarowej zakopany zostanie liczący niemal 2 kilometry kolektor ściekowy oraz 1,5 kilometra rury tłocznej. Powstaną również 4 przepompownie nieczystości.

– Cieszę się, że w końcu się to udało. Budowa kanalizacji przełoży się bardzo szybko na rozwój tej części miasta – powiedziała Beata Mika, radna gminy z ulicy Leśnej.

Termin wykonania robót budowlanych przypada na początek grudnia 2020 roku. W tym roku Gmina musi rozliczyć preferencyjną, w części umarzalną, pożyczkę uzyskaną z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Sam proces budowy może stworzyć pewne niedogodności dla mieszkańców. Włodarze gminy jednak uspokajają.

– Zdajemy sobie sprawę, że w ostatnich dwóch latach życie na ulicy Leśnej było trudne przede wszystkim z powodu budowy obwodnicy miasta. Z pewnością dodatkowe niedogodności spowoduje nowa inwestycja gminy. Dołożymy starań, aby możliwie je ograniczyć. Prosimy mieszkańców o jeszcze odrobinę cierpliwości. Po budowie kanalizacji ulica Leśna ponownie stanie się spokojną częścią miasta – mówi za pośrednictwem gminnej strony internetowej Mateusz Baj, wiceburmistrz gminy Góra Kalwaria.

Czytaj również: Rusza przebudowa ul Kościelnej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię