Ułanów jak nowa

0
454

Powiat położył nową nawierzchnię na ulicy Ułanów. To tymczasowe rozwiązanie, ale na razie kierowcy i mieszkańcy nie ukrywają zadowolenia.

Zwana często przez mieszkańców „ulicą trzeciego świata” droga zyskała na… rozwiązaniu umowy z wykonawca środkowego odcinka trasy S7. Dziurawa jak ser szwajcarski ul. Ułanów łatana doraźnie była tyle razy, że sam starosta Ksawery Gut przyznawał, że tam już nie ma co łatać.

Z kolei modernizacja drogi nie wchodziła w grę, najpierw ze względu na budowę kanalizacji przez gminę Lesznowola, a potem w związku z budową tzw. Puławskiej Bis. Na kolejne monity w sprawie poprawy nawierzchni starosta odpowiadał, że remont będzie możliwy dopiero po zakończeniu budowy ekspresówki. Ulica Ułanów bowiem pełniła rolę drogi dojazdowej do terenu budowy trasy S7. Kiedy na początku października GDDKiA rozwiązała umowę z wykonawcą środkowego odcinka trasy S7, mieszkańcy ponownie zaapelowali o naprawę drogi. Apelował o to do starosty między innymi lesznowolska radna, a przy okazji sołtys Stefanowa Anna Lasek. Zwracała uwagę, że obecnie ul. Ułanów wróciła pod zarząd starostwa, a opóźnienie w budowie trasy wyniesie minimum 1,5 roku. O problemach mieszkańców, zwłaszcza w okolicach przystanku autobusowego, pisaliśmy przed dwoma miesiącami.

ul. Ułanów, Stefanowo, Kolonia Warszawska, Antoninów, Wólka Kosowska, droga, trasa S7, Ksawery Gut, powiat piaseczyński
Nakładka asfaltowa na ostatnim odcinku przed skrzyżowaniem z Aleją Krakowską ma zostać wykonana na wiosnę

Powiat zdecydował się na położenie warstwy nowej nawierzchni na drodze biegnącej z Antoninowa do Wólki Kosowskiej.

– Kiedy wyjechałam z domu po kilku dniach choroby, nie mogłam uwierzyć w to, co widzę – relacjonuje pani Dorota, mieszkająca w jednej z bocznych uliczek. – Ta droga nie wyglądała tak od niepamiętnych czasów – podkreśla.

Starosta przyznaje, że położony asfalt to rozwiązanie tymczasowe i prawdopodobnie wystarczy na około dwa lata.

– Na wiosnę dorobimy nakładkę na brakującym odcinku do skrzyżowania z drogą krajową nr 7 – zapowiada Ksawery Gut. – Projektujemy też rondo na skrzyżowaniu z ulicą Graniczną – informuje starosta.

Na docelową modernizację ulicy Ułanów mieszkańcy i tysiące pokonujących ją codziennie kierowców będą musieli jeszcze poczekać.

– Modernizacja będzie możliwa po wykonaniu kanalizacji oraz ukończeniu budowy trasy S7 – zapowiada starosta.

Czytaj także: Ponad 800 posesji doczeka się światłowodu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię