Ukrainiec z fałszywymi litewskimi dokumentami rozbił 4 samochody

0
298

Policjanci zatrzymali 25- letniego kierowcę, który spowodował kolizję z czterema pojazdami. Mundurowi ujawnili, że posługiwał się on fałszywymi litewskimi dokumentami.

Nietypowa interwencja miała miejsce w Piasecznie przy ulicy Julianowskiej. Kierowca toyoty z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w cztery zaparkowane na poboczu pojazdy.

– Policjanci z tutejszego wydziału ruchu drogowego nie dali się zwieść . Podczas sprawdzania dokumentów sprawcy kolizji zauważyli „pewną” nieprawidłowość jakościową sprawdzanego litewskiego dowodu osobistego – informuje rzecznik piaseczyńskiej komendy nadkom. Jarosław Sawicki. 25 – letniego kierowcę został poproszono o podanie dokładnej daty urodzenia. Okazało się, że prawidłowo podał miesiąc i rok, ale nie zgadzał się dzień urodzenia. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu drogowego.

– Dalsze czynności prowadzone przez policjantów z piaseczyńskiej drogówki doprowadziły do ujawnienia ukraińskiego paszportu. Po sprawdzeniu okazało się, że zarówno litewski dowód, jak i prawo jazdy było sfałszowane – mówi Sawicki. – Ustalono także, że 25- letni obywatel Ukrainy, wykorzystując nieprawdziwe litewskie dokumenty, od co najmniej dwóch lat był zatrudniony w jednej z firm transportowych. Sprawą zajmują się obecnie policjanci z wydziału dochodzeniowo – śledczego.

Czytaj także: Dwie pijane kobiety za kierownicą jednego samochodu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię