Ukłon w stronę seniorów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Miejsce spotkań, ulgi na basenie i zajęcia sportowe to najnowsze inicjatywy skierowane do najstarszych mieszkańców gminy.

 

Odkąd przed rokiem w gminie Piaseczno powstało nowe ciało doradcze – Piaseczyńska Rada Seniorów, samorząd bardziej zaczął się interesować potrzebami mieszkańców w wieku 60+. Jak pisaliśmy w poprzednim numerze, gmina podjęła pierwsze kroki do utworzenia Domu Dziennego Pobytu przy ul. Szkolnej w Piasecznie. To jednak dalsza przyszłość. Od początku kwietnia posiadacze Karty Seniora mogą korzystać z 50% ulgi na miejskim basenie, a osoby w wieku 75+ wchodzą za darmo. W każdą sobotę seniorzy mogą się też wybrać na spacer z kijkami (które można nieodpłatnie wypożyczyć), a od maja w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji zostaną dla nich zorganizowane zajęcia sportowe typu fitness.

Starsi mieszkańcy Piaseczna doczekają się też w końcu Miejskiego Klubu Seniora. Ten ma powstać w budynku dworca PKP. Pieniądze na to przedsięwzięcie (150 tys. zł) gmina zdobyła z programu Senior+. Miejsko-gminny Ośrodek pomocy Społecznej prowadzi już 8 wiejskich klubów seniora, teraz przyszedł czas na miasto.

– Wielokrotnie w rozmowach z seniorami słyszałem, że w mieście brakuje miejsca, gdzie seniorzy mogliby spotkać się, napić kawy, porozmawiać lub wziąć udział w zajęciach aktywizacyjnych. Miasto musi być przestrzenią otwartą dla wszystkich, przyjazną niezależnie od wieku – mówi Krzysztof Kasprzycki, pilotujący powstanie Rady Seniorów i jej opiekun. – Jestem dumny z Rady Seniorów, bo są niezwykle skuteczni – podkreśla. Organizacją i prowadzeniem klubu zajmie się biblioteka miejska przy wsparciu wykwalifikowanej kadry MGOPS, organizacji pozarządowych i wolontariuszy.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama