Uczniowie w najdroższej szkole [FOTO]

0
4325

Pierwszy dzwonek zabrzmiał dziś między innymi w najbardziej oczekiwanej i najdroższej szkole w mieście.

Najdroższa inwestycja w dziejach gminy zaczęła dziś w pełni funkcjonować. W murach Centrum Edukacyjno-Multimedialnego swoją edukację rozpoczęli bowiem uczniowie i przedszkolaki. Szkoła podstawowa nr 4 odciąża przede wszystkim piaseczyńską „Piątkę”, ale też częściowo „Jedynkę”. W tym roku szkolnym naukę rozpoczęło tu 17 oddziałów.

Na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego burmistrz Hanna Kułakowska-Michalak wręczyła powołanie dyrektor szkoły Wioletcie Grochowicz, która wygrał konkurs na poprowadzenie zespołu szkolno-przedszkolnego. Burmistrz Daniel Putkiewicz uprzedził rodziców i uczniów, że prace wokół placówki, związane z inwestycjami drogowymi będą w najbliższej przyszłości nieco utrudniały im docieranie do szkoły i prosił o wyrozumiałość. Wiceburmistrz Kułakowska-Michalak podziękowała z kolei wszystkim zaangażowanym w przygotowanie szkoły do startu.

– Chcę bardzo podziękować nauczycielom, którzy dopiero dziś podpiszą umowy, a już od tygodnia pracują przygotowując szkołę do nowego roku – zwróciła się do kadry Wioletta Grochowicz. Poprosiła też rodziców o konstruktywną współpracę i życzyła dzieciom, by szybko odnalazły się w nowej rzeczywistości.

Powstający nie bez licznych problemów budynek CEM kosztował gminę 52 mln złotych, nie licząc ceny nabycia gruntów. Część szkolno-przedszkolna przygotowana jest dla około 800 dzieci.