Trudna droga do szkoły

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ulica Szpitalna wprawdzie ciągle w budowie, ale podobno uczniowie mają mieć zapewniony dojazd do szkoły.

 

Budynek Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Piasecznie zmienił się nie do poznania. Wprawdzie do zakończenia prac zostało jeszcze trochę czasu, ale sama rozbudowa dzięki której powierzchnia szkoły powiększyła się niemal dwukrotnie, jest już zakończona. Obecnie trwają prace wykończeniowe dwóch najwyższych kondygnacji.
– Przed wykonawcą poza tym jeszcze wykończenie holu głównego i zagospodarowanie terenu – wylicza członek zarządu powiatu Ksawery Gut. – Zgodnie z umową ma na to czas do 1 grudnia i prace na pewno zakończą się w terminie – zaznacza.
W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem roku szkolnego usiłowaliśmy się dowiedzieć, jak placówka funkcjonować będzie od września, zwłaszcza że sytuacje komplikuje dodatkowo tocząca się przebudowa ul. Szpitalnej, przy której zlokalizowana jest szkoła.
– Wystąpiliśmy o częściowe użytkowanie pierwszego piętra i parteru, więc na 1 września będziemy mieli gdzie się zmieścić – zapewnia Gut. Przyznaje, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami gminy, która jest inwestorem jeśli chodzi o drogę, obie inwestycje sobie nie przeszkadzają. Gut przyznaje jednak, że rozkopana ulica na wysokości szkoły może stanowić istotny problem dla podopiecznych placówki i ich rodziców. Pamiętać należy, że mówimy o dzieciach z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Powiat wystosował odpowiednie pismo do gminy w tej sprawie.
– Prace stoją, bo czekamy na zakład energetyczny, któremu dwukrotnie nie udał się przetarg na skablowanie – informuje naczelnik gminnego Wydziału Infrastruktury i Transportu Włodzimierz Rasiński. Zapewnia jednak, że uczniowie SOSW będą mieli zapewniony dojazd do szkoły od strony łącznika z ul. Mickiewicza. – Gorzej wygląda sytuacja z dojazdem do Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Szpitalnej 10 – przyznaje. – Niewykluczone, że trzeba będzie dostawać się tam przez teren sąsiedniej szkoły. Będziemy o tym jeszcze rozmawiać ze starostwem – deklaruje Rasiński.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama