Trochę wody dla ochłody

0
637

Mieszkańcy Piaseczna w te wakacje doczekają się prawdziwej kurtyny wodnej oraz poidełka.

Za nami pierwsze gorące dni, nie można również wykluczyć, że lato będzie ponownie upalne. O tym, jak bardzo spragnieni jesteśmy wtedy ochłody, najlepiej świadczą tłumy przy fontannie na Rynku. Wprawdzie największą popularnością bieganie wśród strumieni cieszy się wśród najmłodszych, ale zdarzają się i bardziej odważni rodzice czy młodzież. Kilka lat temu podczas największych upałów gmina uruchamiała wodę z hydrantów w centrum miasta. W tym roku ma się w końcu pojawić kurtyna wodna z

Kilka lat temu podczas największych upałów gmina uruchamiała wodę z hydrantów w centrum miasta.

prawdziwego zdarzenia. Te urządzenia coraz częściej spotykamy w większych miastach, nieopodal rynku czy bezpośrednio na nim. Bardzo często możliwość schłodzenia się mają też biegacze podczas różnych imprez sportowych. Mieszkańcy Piaseczna mają się również doczekać swojej. Interpelację w tej sprawie złożyła pod koniec marca radna Ewelina Wójcik. Inwestycję tę przygotowuje Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Kurtyna powinna pojawić się do końca czerwca. Nie zdecydowano jeszcze o ostatecznej lokalizacji. Jak dowiedzieliśmy się w PWiK, brane pod uwagę są dwa punkty. Bardzo prawdopodobne, że będzie to róg ulic Kościuszki i Sienkiewicza.

W mieście ma się również pojawić poidełko z wodą. To kolejny etap promowania picia „kranówki”. Poidełka zostały zakupione i są już instalowane w porozumieniu z dyrektorami w piaseczyńskich szkołach. To zewnętrzne, do dyspozycji wszystkich mieszkańców, najprawdopodobniej stanie nieopodal wejścia do parku. W tej chwili trwa sprawdzanie możliwości technicznych jeśli chodzi o zainstalowanie urządzenia w tej lokalizacji.