Tramwaj do Konstancina?

0
864

Czy w przyszłości do uzdrowiska będzie można dojechać za pomocą komunikacji tramwajowej?
Licząca 18 kilometrów długości planowana linia tramwajowa z Woli na Wilanów połączy ze sobą kilka dzielnic Warszawy. Budowa składać się będzie z sześciu etapów – odcinka od ulicy Kasprzaka do Dworca Zachodniego, tunelu podziemnego pod Dworcem Zachodnim, torowiska wzdłuż Pola Mokotowskiego, odcinka Pole Mokotowskie-Św. Bonifacego, odcinka wilanowskiego oraz pętli na Muranowie. Budowa ma ruszyć w 2019 roku.
Na Wilanowie trasa będzie się kończyła przed powstającą Południową Obwodnicą Warszawy, ale projekt będzie przewidywał możliwe przedłużenie trasy w przyszłości. Wobec tego mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna zastanawiają się, czy istnieje możliwość, by trasa tramwajowa ciągnęła się aż do uzdrowiska
– Zgodnie z obowiązującym planem zagospodarowania przestrzennego województwa mazowieckiego, dokument ten dopuszcza możliwość budowy trasy tramwajowej do Konstancina-Jeziorny – informuje nas Ewa Rogala rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich.
Program rozwoju i modernizacji technologicznej transportu szynowego w województwie mazowieckim przewiduje, na zasadzie postulatu, prowadzenie prac studialnych dotyczących rozwoju sieci tramwajów regionalnych, w tym do Konstancina-Jeziorny.
W 2012 roku przeprowadzono prace studialne na zlecenie inwestora Papierni w Konstancinie-Jeziornie, we współpracy z gminą.
– Wstępne wyniki prognoz nie wskazywały uzasadnienia dla budowy trasy tramwajowej. Oczywiście udzielenie odpowiedzi na to pytanie wymaga szczegółowych studiów – mówi w kontekście prac Ewa Rogala, która dodaje, iż budowa trasy tramwajowej do Konstancina nie jest zależna od Tramwajów Warszawskich. – Decyzja inwestorska, jak i finansowanie, wymaga porozumienia się m.st. Warszawy i gminy Konstancin-Jeziorna (co najmniej) oraz współpracy z Samorządem Województwa Mazowieckiego i powiatem piaseczyńskim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię