Traktory, policja i helikopter – trwa protest rolników na DK50

0
626

Z ruchu został wyłączony kilkusetmetrowy odcinek DK 50 w okolicach Czaplinka. Na skrzyżowaniu protestują rolnicy.

Dzisiaj, tj. 25 sierpnia od godziny 8.00 zablokowany jest odcinek drogi krajowej numer 50. – Policjanci wyznaczyli objazdy drogami powiatowymi 683, 722 oraz krajowymi 79 i S7 – informuje nadkom. Jarosław Sawicki z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie. Oczywiście oznacza to zwiększony ruch pojazdów, w tym ciężarowych, na alternatywnych drogach. Na DK79 między Piasecznem a Górą Kalwarią tworzą się większe niż zazwyczaj korki. Utrudnienia na krajowej 50 i drogach objazdowych mogą potrwać do jutra. Protest, według planów AgroUnii, ma potrwać 24 godziny.

Zdj. KPP Piaseczno
Zdj. Joanna Ferlian

Sam protest rolników przebiega na razie bardzo spokojnie. Od godziny 8.00 na miejscu pojawiali się kolejni protestujący. W okolicy godziny 11.30 na miejscu zgromadzenia pojawił się lider Agrounii Michał Kołodziejczak oraz Łukasz Sosnowski, lokalny koordynator AgroUnii.

Policjanci i helikopter

Na miejscu pojawiła się spore siły policyjne, na razie jednak nie była konieczna ich interwencja. W okolicach godziny 12.00 nad głowami rolników zaczął krążyć prawdopodobnie prywatny helikopter, który zagłuszał przemówienia Michała Kołodziejczaka oraz Łukasza Sosnowskiego, co na krótki czas sparaliżowało całe wydarzenie. Po 10 minutach lotu helikopter oddalił się z miejsca protestu. Protestujący domagają się rozmów z rządem na temat trudnej sytuacji rolników.

Czytaj również: Rolnicy zablokują DK50. Protest ma potrwać 24h!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię