Trakt nad Perełką w tym roku?

0
1020

W roku 2017 ma zostać zagospodarowana część Kanału Piaseczyńskiego, czyli jedynego cieku wodnego, który przechodzi przez centrum miasta.
W numerze 99. PP, w kwietniu, pisaliśmy o planach Gminy dotyczących stworzenia Traktu nad Perełką, tak aby nasza rzeczka (o jej bardzo długiej historii pisaliśmy w 13. wydaniu PP) stała się ciągiem pieszo-rowerowym. Na jesieni miała powstać koncepcja tego Traktu.
– W 2016 roku opracowaliśmy koncepcję Traktu nad Perełką na długości od Targowiska (ul. Żytnia) do parku miejskiego. Projekt koncepcyjny zakłada budowę chodnika o szerokości 3,0 m łączącego ul. Żytnią (od targowiska) z parkiem miejskim. W ramach koncepcji opracowano trzy warianty przebiegu trasy przewidziane do dalszych analiz – mówi nam Łukasz Wyleziński, kierownik Biura Promocji w Gminie Piaseczno. – Trasa chodnika przebiega na całej długości wzdłuż Kanału Piaseczyńskiego i została dopasowana w możliwie największym stopniu do istniejącego zagospodarowania terenu w taki sposób, aby zminimalizować ilość koniecznych wykupów prywatnych nieruchomości oraz zapewnić optymalny przebieg z punktu widzenia użytkowników – dodaje.
Co czeka Perełkę w tym roku?
Gmina posiada projekt budowlany na odcinek pomiędzy ul. Sierakowskiego a parkiem miejskim, aktualnie czeka na pozwolenie na budowę, tak więc ta część rzeczki powinna zostać zagospodarowana do końca 2017 roku.
Z kolei w tegorocznym budżecie znalazły się środki na opracowanie projektu Traktu na odcinku od ul. Żytniej do sądu oraz na budowę I etapu na odcinku od ul. Kniaziewicza do sądu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię