Tenisowa Góra

0
271

Burmistrz Arkadiusz Strzyżewski podpisał umowę na budowę ośrodka sportowego z kortami tenisowymi.

Dzięki podpisanej w ubiegły piątek umowie na dzierżawionym od gminy terenie o łącznej powierzchni ok. 4750 m2 powstanie ośrodek tenisowo-sportowy. Fundacja Edukacja Sportowa (FES) planuje wybudować trzy korty, w tym dwa pod dachem, a także kryte boisko wielofunkcyjne. W ośrodku znajdzie się także budynek z zapleczem socjalnym oraz kawiarnią.  Obiekt powstanie w pobliżu basenu, ma być gotowy w ciągu dwóch lat.

– Cieszymy się, że inicjatywa w końcu nabiera rozpędu. Teraz, kiedy piłeczka jest po naszej stronie, dołożymy wszelkich starań, aby inwestycja powstała jak najszybciej i służyła mieszkańcom – deklaruje prezes FES Barbara Borowska.

Budowa ma kosztować ok. 1,5-2 mln zł.

Fundacja podpisała z gminą umowę dzierżawy terenu na 30 lat. Ośrodek będzie obiektem komercyjnym, jednak FES zobowiązała się do udostępniania go na ściśle określonych warunkach uczniom gminnych szkół.

Mieszkańcy oraz kalwaryjskie kluby sportowe mają mieć możliwość korzystania z ośrodka na preferencyjnych warunkach. Fundacja chce również organizować ogólnodostępne wydarzenia i turnieje propagujące grę w tenisa.

– Mieszkańcy w końcu będą mieli możliwość dostępu do nowoczesnej infrastruktury sportowej, której w gminie nie mieliśmy – nie kryje satysfakcji burmistrz Arkadiusz Strzyżewski. – Cieszę się również, że teren, który przez kilkadziesiąt lat był bardzo zaniedbany, ma szansę stać się wizytówką Góry Kalwarii. Jako gmina jesteśmy otwarci na wszelkie tego typu inicjatywy, które pozwolą w atrakcyjny i aktywny sposób zagospodarować czas nie tylko dzieci i młodzieży – dodaje.