Targowisko również w soboty

0
2659

Piaseczyńskie targowisko jest już w pełni gotowe po modernizacji. Przed świętami gmina zaprasza sprzedających i kupujących również w soboty.

Zakończyły się prace modernizacyjne przy północnej części miejskiego targowiska w Piasecznie. Na placu zlokalizowanym między ulicami Nadarzyńską, Żytnią a Jana Pawła II pojawi się jeszcze niewielki kontenerowy budynek administracyjny. Oprócz utwardzonych alejek na placu pojawiły się też pasy zieleni, ławki, oświetlenie, kosze na śmieci czy ładnie ukryte kontenery na odpady. Po zachodniej stronie powstały zaś miejsca parkingowe, w tym dla niepełnosprawnych oraz dedykowane samochodom elektrycznym, wraz z ładowarką.

targowisko, piaseczno, handel, otwarte w sobotę
Po zachodniej stronie powstała nowa droga dojazdowa z miejscami parkingowymi.

Cała inwestycja kosztowała 8,4 mln złotych. Pierwotnie planowana była jeszcze budowa zadaszenia, ale ceny w kolejnych przetargach były niezwykłe wysokie, sięgały 15 mln złotych i gmina zrezygnowała z budowy zadaszenia i budynku administracyjno-biurowego.  Ten ostatni ma zastąpić budowla kontenerowa.

Dotychczas piaseczyńskie targowisko miejskie działało we wtorki i piątki. Jednak w najbliższe dwie soboty – 12 i 19 grudnia będzie dodatkowo otwarte, by zwiększyć możliwość zrobienia przedświątecznych zakupów.

targowisko, piaseczno, handel, otwarte w sobotę
Kontenery na śmieci mają być ukryte w estetycznej altance.

– Nawiązaliśmy współpracę z organizatorami wyprzedaży garażowych organizowanych przy ul. Dworskiej („Z Bagażnika”) i zachęcamy osoby, które tam sprzedają i kupują w niedzielę, do odwiedzenia nas w sobotę – mówi Łukasz Wyleziński, Kierownik Biura Promocji. Gmina zaprasza zarówno sprzedawców różnych świątecznych ozdób, lokalnych rzemieślników i rękodzielników, jak również rolników zazwyczaj oferujących swoje płody we wtorki i piątki. – Mogą się oczywiście pojawić różni hobbyści czy mieszkańcy, którzy zrobili przedświąteczne porządki w swoich szafach.

Sprzedających ma zachęcać promocyjna, symboliczna opłata za stanowisko wynosząca 1 zł. W soboty sprzedaż ma się zaczynać od godziny 8.00. Czy docelowo zmienią się dni prowadzenia handlu na piaseczyńskim targowisku na razie nie wiadomo.

Czytaj także: Zmiany w rozkładach pociągów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię