Tablica na 100-lecie

0
322

Przed starostwem powiatowym odsłonięto tablicę upamiętniającą mieszkańców powiatu piaseczyńskiego walczących o odzyskanie niepodległości.

W czwartek 18 października odbyła się uroczysta sesja Rady Powiatu z okazji obchodzonego w tym roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. O oprawę uroczystości zadbali uczniowie powiatowych szkół średnich. Krótki program artystyczny przygotowały trzy uczennice Zespołu Szkół nr 2 w Piasecznie. Na placu przed starostwem pojawiły się z kolei poczty sztandarowe oraz reprezentacja kadetów z Zespołu Szkół Zawodowych w Górze Kalwarii. Starosta Wojciech Ołdakowski w swoim przemówieniu podkreślił, jak ważne jest dbanie o  dobrą współpracę niezależnie od różnic w poglądach.

– Musimy brać przykład z ojców naszej niepodległości, którzy pomimo wielu różnic, które były miedzy nimi, umieli wspólnie zbudować ten kraj, w którym my teraz żyjemy.

Odsłonięcia kamienia z tablicą pamiątkową przed siedzibą starostwa przy ul. Chyliczkowskiej 14 w Piasecznie dokonali starosta Wojciech Ołdakowski oraz Przewodniczący Rady Powiatu Włodzimierz Rasiński.