Sztuczna murawa, prawdziwa poprawa w Coniewie

0
1073

Na boisku szkolnym w Coniewie jest już nowa nawierzchnia ze sztucznej murawy. Wokół boiska powstaje nowoczesna bieżnia. Koszt inwestycji wynosi prawie pół miliona złotych.

Od początku września uczniowie Szkoły Podstawowej im. Władysława Reymonta w Coniewie będą mogli korzystać z nowoczesnego kompleksu sportowego.

– Do tej pory lekcje wychowania fizycznego, prowadzone na zewnątrz, odbywały się na klepisku. Wykonawca ułożył już sztuczną murawę na płycie boiska piłkarskiego o rozmiarach 16 na 30 metrów. Oprócz bramek elementem jego wyposażenia będą wysokie piłkochwyty – informuje Piotr Chmielewski, rzecznik burmistrza Góry Kalwarii. – Wokół boiska będzie najnowocześniejsza w gminie, dwutorowa bieżnia tartanowa o długości 110 m. Uczniowie będą również trenowali na nowej skoczni do skoku w dal. W sumie inwestycja w poprawę sprawności dzieci i młodzieży z Coniewa i okolic będzie kosztowała gminę 477 tysięcy złotych.

Pieniądze na ten cel pochodziły z tak zwanych wolnych środków z rozliczenia spłat obligacji, kredytów i pożyczek z lat ubiegłych. Rada Miejska, zgodnie z sugestią kierownictwa Gminy, zdecydowała się przeznaczyć je na przedsięwzięcia, które były już wcześniej zaplanowane i dla których były już gotowe projekty. Część z nich właśnie na przebudowę boiska w Coniewie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię