Szczepienia w centrach handlowych

0
757

Już w ponad 30 lokalizacjach w Polsce na terenach galerii handlowych można zostać zaszczepionych przeciw COVID-19. Kolejne obiekty włączają się w walkę z pandemią.

By zaszczepić się w galerii handlowej należy albo zadzwonić do punktu szczepień, albo jak informuje portal pacjent.gov.pl przyjść do punktu w galerii bez wcześniejszego zapisywania się. We wszystkich punktach w galeriach handlowych dostępne będą jednodawkowe szczepionki Johnson&Johnson.

Punkty szczepień w galeriach handlowych są porozrzucane po całej Polsce, znajdują się między innymi w Płocki, Bytomiu, Wrocławiu, Opolu, Poznaniu, Łodzi, Toruniu, ale również w Warszawie, gdzie znajduje się siedem takich punktów.

Organizacja Polska Rada Centrów Handlowych informuje, że po otwarciu galerii handlowych w maju i odmrożeniu kolejnych branż, systematycznie rośnie liczba odwiedzających je klientów.

Jak dużo osób korzysta z takiej opcji?

Jak przedstawia PRCH, przykładowo przez tygodnie lipca w szczecińskim centrum handlowym Galaxy zaszczepiło się 4439 osób. W wrocławskiej Wzorcowni w ciągu miesiąca 1500 osób przyjęło szczepionkę Johnson&Johnson.

Rada Centrów Handlowych wspiera opinie, że „konieczna jest mobilizacja oraz przyspieszenie akcji szczepień oraz jak najszersze ich promowanie”.

– Szczepienie przeciw COVID-19 to wyraz współodpowiedzialności obywatelskiej, dlatego stowarzyszenie apeluje także do klientów, aby nie zwlekać z nim dla dobra swojego i bliskich – podkreśla PRCH.

Czytaj również: Ranking wyszczepialności – jak radzą sobie nasze gminy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię