Szczątki pod plebanią

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Pod fundamentami budynku starej plebanii natrafiono na ludzkie szczątki. Z jakich czasów pochodzą, dowiemy się po badaniu antropologa.

 

Szczątki odnaleziono w zeszłym tygodniu, podczas prac fundamentowych, w warstwie ziemi przemieszanej z gruzem. Roboty są prowadzone pod nadzorem archeologicznym.

Prace nie zostały wstrzymane, choć o odkryciu został poinformowany Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków. Zezwolił on jednak na kontynuację prac ziemnych pod nadzorem archeologicznym.

– Wydobyte szczątki wymagają jeszcze oględzin antropologa, które będą miały miejsce w tym tygodniu. Wszystko wskazuje na to, że odnalezione szczątki ludzkie pochodzą z okresu wcześniejszego niż budynek starej plebanii i stanowią pozostałości dawnego przykościelnego cmentarza. Więcej informacji będzie można udzielić dopiero po badaniu antropologa – informuje nas Wydział Inwestycji.

Plebania wybudowana została w 1794 r., a cmentarz przy Kościuszki powstał w latach 1796-1806. Wcześniej zmarłych chowano na cmentarzu przykościelnym, zgodnie z europejską tradycją z XI wieku.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama