Sygnalizacje przed końcem roku

0
876

Gmina dołożyła brakujące pół miliona na dwie sygnalizacje na al. Krakowskiej.

Mieszkańcy Mrokowa, Stefanowa, Woli Mrokowskiej i okolic odetchnęli z ulgą. Po długiej batalii o poprawę bezpieczeństwa na dwóch skrzyżowaniach na krajowej „siódemce”, doczekają się w końcu budowy sygnalizacji. Zadanie nie było łatwe, bo zarządzająca drogą GDDKiA od kilku lat zasłaniała się najpierw planowaną, a teraz już realizowaną budową nowego przebiegu trasy S7.

Podczas spotkań z mieszkańcami przedstawiciele GDDKiA tłumaczyli, że po wybudowaniu trasy natężenie ruchu na al. Krakowskiej znacząco zmaleje, wobec czego inwestycja nie ma uzasadnienia. Ten argument nie przekonywał mieszkańców, którzy mają trudność zarówno z wyjazdem z dróg podporządkowanych w Mrokowie, Stefanowie i Woli Mrokowskiej, jak też pokonaniem przejść dla pieszych na DK7. Domagali się poprawy bezpieczeństwa. Ostatecznie po kilkukrotnych protestach drogowych wójt Lesznowoli Maria Jolanta Batycka-Wąsik zadeklarowała, że inwestycję sfinansuje gmina.

Gmina Lesznowola podpisała stosowne porozumienie z GDDKiA, przygotowała projekt przebudowy dwóch skrzyżowań: z ul. Uroczą w Stefanowie i ul. Legionów w Mrokowie oraz na skrzyżowaniu DK7 z ul. Ogrodową i ul. Postępu w Woli Mrokowskiej. Pozyskała też dotację w wysokości 100 tys. zł od mającej swoją siedzibę w Stefanowie firmy McCormick Polska SA i w sierpniu ogłosiła przetarg na realizację zadania. Niestety przeznaczona na sfinansowanie inwestycji kwota nieco ponad 2,3 mln zł okazała się niewystarczająca. Jedyna złożona oferta opiewała w sumie na ponad 2,75 mln zł.

Podczas ostatniej sesji Rada Gminy zdecydowała o dołożeniu 500 tys. zł na budowę obu sygnalizacji, co pozwoli gminie podpisać umowę z wykonawcą. Budowa akomodacyjnej sygnalizacji świetlnej, oświetlenia drogowego oraz przebudowa chodników w rejonie skrzyżowań ma potrwać 90 dni. Prace powinny się więc zakończyć jeszcze w tym roku.

Czytaj również: Lodowisko znów w Lesznowoli

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię