Sygnalizacja powstanie – zapewnia MZDW

0
477

Sygnalizacja świetlna obok Lidla w Skolimowie jednak powstanie, wbrew temu, co powiedział ostatnio wiceburmistrz Ryszard Machałek.

W związku z tym, że zapowiadany na koniec września br. przez Piotra Kandybę, radnego sejmiku mazowieckiego, termin realizacji sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej 721 z ulicą Śniadeckich nie został dotrzymany, jeden z mieszkańców zapytał w środę 29 września wiceburmistrza Konstancina-Jeziorny Ryszarda Machałka o losy tego przedsięwzięcia.

– Z moich informacji wynika, że inwestycja nie będzie teraz realizowana, ponieważ skrzyżowanie ma zostać przebudowane wraz z przebudową całego odcinka drogi 721 – powiedział wiceburmistrz podczas posiedzenia Komisji Budżetu, Inwestycji i Spraw Majątkowych. – MZDW zamierza rozpocząć prace już w przyszłym roku, wobec czego byłoby to niezasadne.

Kiedy napisaliśmy o tym w środowy wieczór, monitorujący sprawę Piotr Kandyba był bardzo zaskoczony. Zapewnił naszą redakcję, że wszystkie formalności ze strony MZDW zostały dopełnione, organizacja ruchu zatwierdzona i budowa sygnalizacji wprawdzie się opóźnia, ale na pewno zostanie zrealizowana. Informacje te potwierdził zastępca dyrektora MZDW Tomasz Dąbrowski.

Jestem w stałym kontakcie z Lidlem, który ma zrealizować budowę tymczasowej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej 721 z ul. Śniadeckich. Inwestycja ta jest bardzo potrzebna, od początku zakładana była jako rozwiązanie tymczasowe do czasu zrealizowania przebudowy drogi wojewódzkiej – podkreśla. – Formalnie wszystkie kwestie są już zatwierdzone, a teraz Inwestor czeka tylko na podjęcie prac przez wykonawcę – podkreśla.

Jeśli chodzi o przebudowę całego odcinka DW 721 d ul. Julianowskiej w Piasecznie do Skolimowskiej w Konstancinie-Jeziornie, to MZDW czeka na decyzję ZRID. Wniosek został złożony do wojewody na koniec lipca br. Pieniądze na to zadanie są zabezpieczone w budżecie samorządu wojewódzkiego w kwocie blisko 59 mln złotych na lata 2022-2023. Po uzyskaniu decyzji ZRID MZDW będzie mógł ogłosić przetarg na przebudowę liczącego 4,8 km odcinka DW721.

Czytaj również: Sygnalizacja przy Lidlu niezasadna?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię