Sygnalizacja jeszcze w tym roku?

0
706

Skrzyżowanie Al. Kasztanów z drogą wojewódzką 722 w Zalesiu Dolnym czeka już tylko na pieniądze. Gmina chciałaby zbudować sygnalizację jeszcze w tym roku.

O tym bardzo trudnym skrzyżowaniu pisaliśmy już kilkakrotnie. Decyzję o przejęciu jego realizacji przez gminę Piaseczno podjęto na początku 2018 roku.

Czytaj: Drgnęło na skrzyżowaniu

Porozumienie w tej sprawie z Zarządem Województwa Mazowieckiego gmina zawarła w marcu 2018 roku. Następnie gmina wykonała wielobranżowe projekty budowlane i wykonawcze, a z końcem kwietnia tego roku uzyskała decyzję ZRID, umożliwiającą realizację tej inwestycji.

Zakres prac
W ramach rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 722 obejmującej skrzyżowanie z Aleją 3 Maja i Aleją Kasztanów wykonana ma zostać nowa jezdnia oraz dodatkowe pasy do lewoskrętu z głównej drogi. Powstanie też chodnik i ścieżka rowerowa na fragmentach Al. 3 Maja i Al. Kasztanów z przejściem przez tor kolejowy kolejki wąskotorowej. Opracowanie przewiduje też odwodnienie i oświetlenie, a także wybudowanie nowej, czterowlotowej sygnalizacji świetlnej wraz z nową organizacją ruchu w projektowanym obszarze. – Inwestycja ta znacząco zwiększy bezpieczeństwo na ruchliwej trasie, gdzie dziś trudno jest włączyć się do ruchu z dróg podporządkowanych, a próba skrętu w lewo z głównej ulicy wstrzymuje cały ruch na głównej trasie – mówi Burmistrz Daniel Putkiewicz

Wspólne finansowanie
Koszt inwestycji, wynikający z kosztorysów inwestorskich, wynosi około 3 mln zł brutto. Gmina Piaseczno wystąpiła do Marszałka Województwa Mazowieckiego z prośbą o zabezpieczenie środków w budżecie województwa na to zadanie, deklarując jednocześnie, że będzie je współfinansować.

Jeśli radni przyznają środki, zostanie rozpisany przetarg na realizację tego zadania z terminem realizacji jeszcze w 2020 roku.

info: Gmina Piaseczno : http://piaseczno.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię