Świętujemy Dzień Strażaka

0
190

Dzień Strażaka stał się okazją do podziękowań składanych druhom przez przedstawicieli lokalnych władz.

Życzenia i podziękowania przedstawicielom ulubionej służby mundurowej Polaków składają od rana przedstawiciele poszczególnych samorządów.

– Państwa odwaga, ofiarność i poświęcenie zasługują na uznanie i wielki szacunek nas wszystkich – napisały do druhen i druhów z lesznowolskich OSP w imieniu samorządu wójt Maria Jolanta Batycka-Wąsik oraz Przewodnicząca Rady Gminy Bożenna Korlak.

Pomagają zawsze i wszędzie

Zakres działań strażaków jest bardzo szeroki. Od dawna nie zajmują się wyłącznie gaszeniem pożarów. Pomagają przy podtopieniach, wypadkach drogowych, zwalonych drzewach, niebezpiecznych gniazdach owadów czy kotom, które weszły zbyt wysoko.

Za dodatkową pracę i zaangażowanie w walce z pandemią dziękowały władze gminy Piaseczno.

– Miniony rok, był dla Was szczególnie trudny, zakres Waszych działań powiększył się o te związane ze wsparciem i przeciwdziałaniem skutkom pandemii wirusa Covid-19. W wielu przypadkach byliście na pierwszej linii, pomagając w akcjach dezynfekcyjnych jak również związanych z dystrybucją maseczek czy ściśle współpracując z MGOPS w akcjach pomocowych oraz związanych z kwarantannami – napisali burmistrzowie Daniel Putkiewicz, Hanna Kułakowska-Michalak oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Obłoza. – Serdecznie dziękujemy za Waszą dotychczasową służbę społeczeństwu, życzymy dużo sukcesów, pomyślności oraz satysfakcji i dumy z dotychczasowych osiągnięć. Przekażcie również najserdeczniejsze życzenia i podziękowania Waszym rodzinom i najbliższym, którzy są Waszym wsparciem i martwią się o Was, za każdym razem kiedy wyjeżdżacie na akcję.

Czytaj także: Piaseczno kiedyś i dziś

Odrobina historii

Tyle samo powrotów co wyjazdów życzyły druhom władze Góry Kalwarii. A przy okazji gmina serwuje dziś internautom ciekawostki związane ze strażą pożarną.

– Czy wiecie, która z siedmiu ochotniczych straży pożarnych w naszej gminie ma najdłuższą historię?  Ta z Góry Kalwarii. Liczy sobie ponad 100 lat: powstała w 1902 roku. Druga najstarsza lokalna jednostka to OSP z Czaplinka, założona w roku 1929 – czytamy na fanpejdżu gminy. – Co ciekawe, w bieżącym roku przypadają okrągłe urodziny dwóch straży: 60-lecie OSP z Cendrowic oraz 60-lecie OSP z Wojciechowic. To z kolei najmłodsze jednostki na naszym terenie.

fot. z archiwum Ewy Szynkiewicz/facebook Gmina Góra Kalwaria

Zaprezentowano też archiwalne zdjęcie członków nieistniejącej już straży pożarnej z Czerska.

Przyłączamy się do podziękowań dla strażaków za ich ofiarną pracę i życzymy, by zawsze udało się bezpiecznie wrócić z akcji.

A jak wygląda dzień zawodowego strażaka? Zapraszamy do lektury naszego reportażu: Grają, gotują i ratują.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię