Święto Bazy Wolontariatu Powiatu Piaseczyńskiego

0
507

Piaseczyńska Baza Wolontariatu wciąż się rozrasta. Czerwcowe spotkanie członków bazy jest okazją do wymiany doświadczeń i podziękowań.

Podobnie jak przed dwoma laty członkowie Bazy Wolontariatu powiatu piaseczyńskiego mieli się spotkać na pikniku w Parku Miejskim. Jednak niepewna pogoda skłoniła organizatorów do przeniesienia spotkania do siedziby starostwa powiatowego w Piasecznie.

– Kiedy spotkaliśmy się na pikniku dwa lata temu, kilka miesięcy po rozpoczęciu działalności, do bazy zapisane były 82 osoby. Dziś mamy 195 członków, w tym stowarzyszenia, fundacje, schronisko dla zwierząt – podkreśliła Edyta Banasiewicz, koordynatorka bazy. W trakcie pandemii do bazy zgłosiły się też firmy, które aktywnie wspierały osoby potrzebujące, m.in. dostarczając posiłki, maseczki czy środki do dezynfekcji.

– Nam się bardzo często wydaje, że jesteśmy samowystarczalni, a właśnie czas pandemii wielu osobom pozwolił zrozumieć, że w jednej chwili może się okazać, że potrzebujemy pomocy innych – mówiła Edyta Banasiewicz. – Wiele osób dzieliło się z nami właśnie takim doświadczeniem. Nie brakowało takich, którzy dotąd nie korzystali z pomocy, ale teraz poprosili o wsparcie, ponieważ w związku z kwarantanną nie mogli wyprowadzić psa czy zrobić zakupów.

Powiat piaseczyński jest jedynym powiatem w Polsce, który może się taką bazą wolontariatu pochwalić.

Czytaj także: Urodziny Bazy Wolontariatu

Baza Wolontariatu, Edyta Banasiewicz, Ewa Lubianiec, wolontariat

Każdy może być wolontariuszem

Do Bazy Wolontariatu zgłaszają się zarówno osoby potrzebujące pomocy, jak i wolontariusze gotowi poświecić odrobinę swojego czasu, by wesprzeć innych.

– Okazuje się, że ta pomoc niesiona innym często jest takim ważnym i dobrym doświadczeniem dla tych, którzy ją niosą – zwróciła uwagę Ewa Lubianiec z Zarządu Powiatu.

Po oficjalnych podziękowaniach dla osób zaangażowanych w działania Bazy Wolontariatu, przyszedł czas na wymianę różnych doświadczeń, przybliżenie możliwości podejmowania wolontariatu w Domach Dzieci w Pęcherach, DPS czy wolontariatu pracowniczego.

– Każdy z nas może coś od siebie dać. Warto pamiętać, że każdy wolontariusz określa swoje możliwości jeśli chodzi o to jak często i w jakim zakresie może działać na rzecz innych – podkreśliła Ewa Lubianiec.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię