Święta w urzędach

0
402

Urzędy gmin i powiatu w okresie okołoświątecznym zmieniają godziny urzędowania. Warto sprawdzić terminarz zanim wybierzemy się załatwiać swoje sprawy.

Przede wszystkim w związku z tym, że Wigilia przypada w poniedziałek, większość urzędów nie będzie czynna tego dnia. Niewykluczone, że skróceniu ulegną też godziny pracy w sylwestra. Jest to tym bardziej istotne, że zazwyczaj w poniedziałki urzędy pracują dłużej, nawet do godziny 18.00. Na razie wytyczne dotyczące 31 grudnia ogłosił tylko UG w Prażmowie, ale trzeba brać pod uwagę, że w pozostałych urzędach odpowiednie zarządzenie burmistrzowie i wójtowie wydadzą w terminie późniejszym.

Urząd w Prażmowie w Wigilię będzie nieczynny, a w sylwestra urzędnicy będą pracować w godzinach 8.00-16.00. Dodatkowo UG informuje o skróceniu godzin pracy do 14.00 w piątek 21 grudnia.

Góra Kalwaria, Lesznowola i starostwo powiatowe zdecydowały się na zamknięcie urzędów w Wigilię. Urzędnicy z Piaseczna również będą mieć dzień wolny 24 grudnia, ale odpracują go w najbliższą sobotę – 15 grudnia. Z kolei urzędnicy konstancińskiego Ratusza pracowali w sobotę 8 grudnia. W Tarczynie jeszcze nie zapadła decyzja, jednak najprawdopodobniej urząd będzie otwarty 24 grudnia, ale krócej.

Powiat informuje też o skróceniu godzin urzędowania w piątek 14 grudnia. W siedzibie starostwa przy ul. Chyliczkowskiej urzędnicy będą pracować do godziny 14.00, a Wydziały Geodezji i Kartografii, Komunikacji i Transportu (wraz z filiami) oraz Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego czynne będą do godz. 13.30.