Świąteczny kiermasz online

0
1177

W związku z tym, że w tym roku raczej nie odbędzie się tradycyjny świąteczny kiermasz na Rynku, Centrum Kultury w Piasecznie zaproponowało rękodzielnikom kiermasz online.

Przedświąteczne kiermasze i jarmarki cieszą się ogromną popularnością. Rękodzielnicy i rzemieślnicy prezentują tam swoje wyroby, które mieszkańcy chętnie kupują, by ozdobić własne domy czy podarować komuś wyjątkowe, niepowtarzalne prezenty. Centrum Kultury w Piasecznie, chcąc wesprzeć w tym trudnym czasie pandemii rękodzielników i rzemieślników, podjęło się organizacji wirtualnego kiermaszu.

Akcja jest realizowana na facebooku. Twórcy mogą dołączyć do grupy „Piaseczyński Kiermasz Rękodzieła”, gdzie prezentują swoją ofertę. A z kolei mieszkańcy, którzy dołączą do grupy będą na bieżąco mogli śledzić ofertę rękodzieła.

– Pojawiają się pierwsze oferty, ale to dopiero początek. Zapraszamy do dołączania do grupy zarówno sprzedających, jak i kupujących. Wystarczy odpowiedzieć na trzy krótkie pytania (osoby kupujące – tylko na jedno!), zaakceptować warunki grupy i już można buszować między wirtualnymi półkami z rękodziełem, rzemiosłem i innymi lokalnymi wyrobami – wyjaśniają inicjatorzy akcji.

Wśród zaprezentowanych w pierwszych dniach kiermaszu ofert są wyroby z gliny, drewna czy różnego rodzaju tkanin. Znajdziemy wśród nich zimowe czapki i szale, świąteczne ozdoby, ręcznie wykonane mydełka czy świece. Warto poszukać czegoś ciekawego na wirtualnym straganie i wesprzeć lokalnych artystów i rzemieślników.

Czytaj także: Nowa ustawa covidowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię