Świąteczne atrakcje w powiecie piaseczyńskim

0
944

Większość gmin z terenu naszego powiatu przygotowuje dla swoich mieszkańców wiele atrakcji związanych z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia. Wśród nich: kiermasze, warsztaty, koncerty, spotkania ze św. Mikołajem i mnóstwo wspaniałej zabawy.

KIERMASZ NA RYNKU W PIASECZNIE

(Niedziela 12.12.2021 r.)

Na niedzielnym kiermaszu będzie można nabyć m.in. ozdoby świąteczne, wypieki, tradycyjne mięsa, rękodzieło. Nie będzie wspólnego odpalania światełek, ale choinki w Piasecznie nie zabraknie, więc każdy będzie miał możliwość wybrania się na spacer z rodziną i obejrzenia świątecznego drzewka.

JARMARK BOŻONARODZENIOWY W KONSTANCINIE-JEZIORNIE

(Niedziela 19.12.2021 r.)

Przy głównej alei Parku Zdrojowego w Konstancinie pojawią się stoiska z rozmaitymi wyrobami do kupienia. Okazuje się jednak, że to nie wszystkie atrakcje jakie przygotowała gmina. Na miejscu pojawi się Święty Mikołaj! Będą się również odbywały koncerty kolęd oraz warsztaty tworzenia ozdób świątecznych. Ponadto odbędzie się parada oraz miejska wigilia.

UROCZYSTE ODPALENIE CHOINKI NA RYNKU W GÓRZE KALWARII

(Sobota 04.12.2021 r.)

Moc atrakcji dla dzieci na rynku w Górze Kalwarii. Warsztaty ekologiczne z youtuberką Kingą Sawczuk. Dzieci będą robić ozdoby świąteczne z elektrośmieci, następnie przyozdobią nimi choinkę. Drzewko będzie miało aż kilkanaście metrów i całe będzie pokryte światełkami. Na miejscu, na dzieci, czeka także Domek Mikołaja i inne niespodzianki. Następnego dnia mieszkańcy mogą wybrać się na darmowy koncert lokalnego zespołu Airband w ośrodku kultury.

JARMARK W PRAŻMOWIE

(Niedziela 12.12.2021 r.)

W organizację eventu świątecznego w Prażmowie zaangażowali się uczniowie z dwóch lokalnych szkół. Na wydarzeniu będzie można skosztować pierników i innych świątecznych smakołyków, również grzanego wina i gorącej czekolady. Rękodzieło, piękne ozdoby świąteczne i konkursy – to wszystko na jarmarku w Prażmowie. Przed urzędem gminy, odbędzie się koncert Magdy Femme w świątecznym repertuarze.

MKOŁAJKOWY JARMARK W LESZNOWOLI

(Sobota 04.12,2021 r.)

lesznowolski samorząd po raz kolejny organizuje Mikołajkowy Jarmark Świąteczny. Świąteczne stoiska pojawią się w nowym miejscu przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lesznowoli, dla najmłodszych uczestników przewidziano wiele atrakcji.  Tego dnia nastąpi również uroczyste otwarcie lodowiska oraz rewia na lodzie.

Czytaj również: I ty możesz zostać św. Mikołajem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię