Stypendia szkolne dla uczniów

0
343

Uczniowie z gminy Konstancin-Jeziorna ponownie będą mogli ubiegać się o pomoc finansową na zakup m.in. podręczników, zeszytów czy pokrycie kosztów zajęć edukacyjnych. Wnioski o przyznanie stypendium na rok szkolny 2020/2021 będą przyjmowane od 1 do 15 września.

Stypendium finansowane z budżetu gminy Konstancin-Jeziorna przysługuje uczniom szkół publicznych i niepublicznych oraz słuchaczom kolegiów, ale nie mogą się o nie ubiegać studenci. Ta forma pomocy skierowana jest do osób znajdujących się w trudnej sytuacji rodzinnej lub materialnej, wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie. W tym roku jest to kwota netto 528 zł miesięcznie, a w przypadku prowadzenia gospodarstwa rolnego – 308 zł za 1 ha przeliczeniowy (warto pamiętać, że za dochód uważa się sumę miesięcznych przychodów z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku).

Na zeszyty, podręczniki

Stypendium stanowi refundację poniesionych kosztów zakupu m.in.: zeszytów, podręczników, pomocy naukowych, odzieży sportowej, a także opłacenia kursów edukacyjnych, np. językowych. Wypłacane jest po przedstawieniu oryginalnych faktur, bądź rachunków wystawionych imiennie na rodzica, opiekuna prawnego lub pełnoletnie ucznia.

Nabór wniosków

Przyjmowanie wniosków rusza 1 września. Dokumenty należy złożyć w kancelarii Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna (ul. Piaseczyńska 77). Jest na to dwa tygodnie (do 15 września). Więcej informacji udziela Jolanta Kanabus z Wydziału Oświaty Kultury i Zdrowia konstancińskiego magistratu (tel. 22 484 24 32).

Druk wniosku dostępny jest w Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna, w Biuletynie Informacji Publicznej – zakładka: Przewodnik interesanta (link otwiera się w nowym oknie) oraz w sekretariatach gminnych szkół podstawowych.

Źródło: Konstancinjeziorna.pl

Czytaj także: Konstancin upamiętni braci Komorowskich

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię