Stacje już stoją

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

W Piasecznie i Józefosławiu pojawiły się stacje wypożyczania rowerów. System ma ruszyć wiosną 2018 r.

Rower będzie można wypożyczyć przy dworcu PKP, koło Sądu Rejonowego przy Skwerze Kisiela oraz przy ul. Cyraneczki, na rogu ul. Julianowskiej w Józefosławiu.

Początkowo na 15-stanowiskowych stacjach stanie po 10 rowerów. Będzie można z nich korzystać całą dobę, od wiosny do jesieni. System będzie nosił nazwę Piaseczyński Rower Miejski (PRM) i będzie kompatybilny z systemami warszawskim (Veturilo) oraz konstancińskim (Konstanciński Rower Miejski), będą także obowiązywały te same zasady.

– Wypożyczenie roweru miejskiego będzie odbywało się na takich samych zasadach, jak w Warszawie i Konstancinie. Korzystanie z jednośladu do 20 minut będzie bezpłatne. Za wypożyczenie na czas od 20 do 60 minut zapłacimy 1 zł, druga godzina najmu będzie kosztować 3 zł, trzecia – 5 zł, a każda następna – 7 zł. Rower można będzie wypożyczyć na maksymalnie 12 godzin. Po przekroczeniu tego okresu naliczana będzie opłata w wysokości 200 zł – informuje Urząd Miasta.

Użytkownicy zarejestrowani w bazie Nextbike, czyli ci, którzy korzystali już z warszawskiego lub konstancińskiego (lub innego systemu firmy Nextbike w Polsce), nie będę musieli się rejestrować ponownie. Nowi użytkownicy zarejestrują się na stronie internetowej, gdzie będą mogli również wnieść pierwszą opłatę w wysokości 10 zł. Otrzymają sms oraz maila z kodem PIN, który razem z numerem telefonu będzie identyfikatorem w systemie. Będzie można także korzystać z aplikacji mobilnej.          

Jak informuje nas Urząd Miasta i Gminy, trzyletni okres eksploatacji systemu „Piaseczyński Rower Miejski” będzie kosztował gminny budżet ponad 508 tys. zł.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama