Środki UE dla Piaseczna

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Tym razem nie zajmujemy się środkami, które mógłby – w ten czy inny sposób – pozyskać samorząd w Piasecznie, ale tymi, o które możemy starać się my, mieszkańcy.


Publicznie, tudzież w celu realizacji projektu korzystnego dla większej liczby osób, chętnie sięgamy do kieszeni i pomysłowości koncernów, które całkiem często włączają się w różnego rodzaju akcje – najlepszym przykładem może być tu akcja głosowania na plac zabaw w Józefosławiu ufundowany przez firmę kosmetyczną. I choć powyższy program w dużej mierze służy budowie marki i jest jej autorskim pomysłem, koncerny przystają również na wsparcie inicjatyw oddolnych w ramach realizowanej polityki odpowiedzialności społecznej.
Cóż jednak, gdy to my, sami dla siebie, chcemy pozyskać pomoc z zewnątrz? Pierwszym sposobem, jaki możemy wykorzystać, jest nasz powiatowy Urząd Pracy. Jako bezrobotni możemy starać się o różne rodzaje wsparcia, w tym najpopularniejsze, finansowe, na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Poza Urzędem Pracy i tematyką przeciwdziałania bezrobociu możemy korzystać z różnych form wsparcia jako już funkcjonujące przedsiębiorstwa. Jak ten temat wygląda w Piasecznie?
Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct w Piasecznie jest miejscem zdecydowanie bardziej nakierowanym na szeroko pojęta ideę europejskości i aspekty kulturalne czy prospołeczne – pomocy musimy więc szukać dalej. Z pomocą w znalezieniu odpowiedniego programu przychodzą tu serwisy takie jak FunduszeEuropejskie.gov.pl czy Mazovia.eu, na których nie tylko znajdziemy aktualne informacje o naborach na konkretne projekty, lecz także będziemy mogli znaleźć najbliższy punkt konsultacyjny (kilka w Warszawie), w którym zasięgniemy informacji bezpośrednio.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama