„Spowodowałam kolizję, bo jestem po narkotykach”- oznajmiła 23-latka

1
3368

Policjanci z piaseczyńskiej drogówki w ciągu kilku godzin zatrzymali 8 praw jazdy. Powodem było prowadzenie pod wpływem alkoholu i narkotyków oraz przekroczenie prędkości o 50 km w terenie zabudowanym. 

Jak informuje rzecznik piaseczyńskiej komendy w ciągu kilkunastu godzin swojej służby, funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego z Piaseczna wyeliminowali z naszych dróg aż 8 kierowców, którzy stworzyli zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Aż 5 kierowców pożegnało się z prawem jazdy, ponieważ w terenie zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość o co najmniej 50 km/h.

Pod wpływem alkoholu i narkotyków

Kolejnych dwóch kierowców trafiło na policyjny „dołek” tuż po tym, jak zostali zatrzymani prowadząc pojazdy pod wpływem alkoholu.

– 55- latek za kierownicę fiata wsiadł mając ponad promil, a 37- letni kierowca audi, po zatrzymaniu nie potrafił zachować nawet równowagi. W jego przypadku można mówić o niechlubnym rekordzie. Miał niemal 4 promile alkoholu w organizmie – informuje nadkom. Jarosław Sawicki.

Kolejną osobą zatrzymaną przez piaseczyńską drogówkę była kobieta kierująca renault. Nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do kolizji drogowej z udziałem trzech pojazdów.

– Podczas rozmowy z 23- latką policjanci zwrócili uwagę na jej irracjonalne zachowanie. W odpowiedzi na pytania usłyszeli od niej: „spowodowałam kolizję, bo jestem po narkotykach”. Zgonie z procedurami od sprawczyni kolizji pobrano krew do badań na zawartość środków odurzających – relacjonuje Sawicki. Wszystkim ośmiu kierowcom policjanci zatrzymali prawo jazdy, czeka ich również spotkanie z sądem.

Policjanci z piaseczyńskiej drogówki zapowiadają zwiększoną liczbę kontroli drogowych.

– Poprawa stanu bezpieczeństwa drogowego w powiecie piaseczyńskim, jest jednym z priorytetów Komendanta Powiatowego Policji w Piasecznie -podkreśla rzecznik KPP Piaseczno.

Czytaj także: Koszmar na skrzyżowaniu

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię