SOSW w Piasecznie uratowany

0
817

W Piątek 27 listopada odbyło się uroczyste otwarcie odnowionego budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Piasecznie przy ulicy Szpitalnej.

W Ośrodku uczy się ponad 150 uczniów upośledzonych w stopniu lekkim i umiarkowanym, w tym dzieci autystyczne lub z zespołem Aspergera. Placówka, której właścicielem jest Powiat Piaseczyński nie była remontowana przez 15 lat.

Po wyborach samorządowych w zarządzie powiatu nastąpiła zmiana, a wraz z nią znalazły się pieniądze na remont szkoły, którą do tej pory odnawiali własnymi środkami rodzice i nauczyciele. Mogli oni jednak malować ściany i wykonywać drobne naprawy, jednak nie byli w stanie zrobić nic poważniejszego. Z tego powodu Ośrodek miał być podzielony na dwie filie lub nawet zlikwidowany. Dla dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera (które stanowią ok 30 % uczniów) zmiana środowiska jest bardzo trudna.

Staraniem rodziców, kierownictwa szkoły oraz pedagogów udało się wynegocjować w powiecie 2,5 miliona złotych na remont placówki. W ciągu kolejnych lat również z budżetu Powiatu za kwotę 5 milionów złotych ma być dobudowane skrzydło oraz sala gimnastyczna.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię