Śmierć na przejściu

0
850

Dwie starsze kobiety zginęły na nieoświetlonym przejściu dla pieszych w Kolonii Warszawskiej.

Do tragicznego zdarzenia doszło w piątek wieczorem na przejściu dla pieszych w miejscowości Kolonia Warszawska, na drodze krajowej nr 7. Prowadzący samochód marki Peugeot 21-latek około godziny 21.20 potrącił dwie kobiety w wieku 78 i 82 lat.

– Kierowca był trzeźwy, pobrana została od niego również krew w celu wykonania badań toksykologicznych – informuje rzecznik piaseczyńskiej policji nadkom. Jarosław Sawicki. – Trwa ustalanie przyczyn wypadku. Tym zajmą się biegli i prokuratura.

Przejście dla pieszych kończy się praktycznie w przydrożnym rowie

Przejście dla pieszych, na którym zginęły kobiety, jest nieoświetlone. Co więcej, po stronie biegnącej w kierunku Grójca kończy się… na brzegu rowu. Kawałek dalej zlokalizowany jest przystanek autobusowy i to on jest najczęściej powodem dla którego piesi pokonują w tym miejscu ruchliwą Al. Krakowską. Tutaj, podobnie jak w wielu innych miejscach na lesznowolskim i tarczyńskim odcinku „siódemki”, mieszkańcy od lat upominają się o podjęcie działań zwiększających bezpieczeństwo pieszych. Część przejść została doświetlona, na niektórych pojawiła się sygnalizacja świetlna. W większości przypadków również znaki obniżające dopuszczalną prędkość do 70 czy nawet 50 km/h.

– Na odcinku drogi, na którym doszło do wypadku, dopuszczalna prędkość wynosi 100 km/h – poinformował nas nadkom. Jarosław Sawicki.