Skyfall Warsaw – ruchomy szklany taras 46 pięter nad ziemią

0
788

W budynku Warsaw Unit przy rondzie Daszyńskiego w Warszawie można stanąć w przeszklonej klatce 200 metrów nad ziemią. Aby było bardziej ekstremalnie – Skyfall odchyla się od ściany budynku.

Warsaw Unit to kolejny wieżowiec w centrum Warszawy zbudowany przez Ghelamco. Nowe „dziecko” belgijskiego dewelopera może się jednak pochwalić kilkoma wyjątkowymi instalacjami i rozwiązaniami. Począwszy od wzbogacenia elewacji fasadą z tysięcy ruchomych płytek, czyli tzw. Dragon Skin – płytki reagują na podmuchy wiatru tworząc niepowtarzalne przestrzenne obrazy. Takie rozwiązanie architektoniczne wykorzystano w Polsce po raz pierwszy. Biurowiec jest też pierwszym budynkiem przystosowanym do pracy w dobie pandemii. Zastosowane rozwiązania technologiczne pozwalają nie tylko na bezdotykowe poruszanie się po budynku, czy dezynfekowanie światłem UV kluczowych powierzchni, ale również śledzenie przepływu poszczególnych osób, co z kolei pozwala wstecznie prześledzić ewentualne możliwości kontaktu z osobą zarażoną.

Ekstremalne przeżycia, niezwykłe widoki

Na 46 piętrze budynku z kolei otwiera się właśnie Skyfall Warsaw – przestrzeń z panoramicznym widokiem na centrum Warszawy. Szczególnym zaś punktem jest czteroosobowa przeszklona platforma, która pozwala wychylić się nad miastem i poczuć nagły przypływ adrenaliny. Jak zapewniają twórcy, to jedyny tego typu obiekt w Europie. Oprócz tego, że możemy postawić stopy na szklanej podłodze blisko 200 metrów nad ulicą, to jeszcze „szklana klatka” odchyla jest ruchoma – odchyla się od budynku o 15 stopni, co bez wątpienia zapewnia niezwykłe doznania.

fot. materiały prasowe Skyfall Warsaw

– Staramy się, żeby budowane przez nas wieżowce były otwarte dla mieszkańców Warszawy. Skyfall Warsaw, miejsce, które zagwarantuje spektakularne widoki i ekstremalne wrażenia – mówi Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający na Europę Środkowo-Wschodnią Ghelamco.

fot. materiały prasowe Skyfall Warsaw

Oprócz platformy widokowej Skyfall oferuje 500 m2 powierzchni, która pozwala zorganizować spotkanie dla 200 osób.

– Mieszczą się tu trzy sale z opcją wynajmu na wyłączność. Goście mają do dyspozycji m.in. dwa tarasy z możliwością zamknięcia dachu, bar, a także starannie wyselekcjonowane wyposażenie multimedialne i techniczne – informuje Ghelamco w komunikacie prasowym. To właśnie firmy i organizacje będą miały okazję jako pierwsze zaprosić swoich gości do spojrzenia na Warszawę z niezwykłego tarasu.

fot. materiały prasowe Skyfall Warsaw

Dla gości indywidualnych Skyfall ma zostać udostępniony w pierwszym kwartale przyszłego roku. Na 46 piętro wjedziemy w około 30 sekund szybką windą. Bilety mają kosztować 30-40 zł i będzie je można kupić również przez internet na konkretną godzinę.

Czytaj również: Blok przy ul. Kościuszki 18

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię