Skwer Kisiela już w czerwcu

0
285

Ruszył kolejny etap przebudowy pl. Kisiela oraz kanału Perełki. Skwer w nowej odsłonie ma być gotowy do końca maja.

Planowana od kilku lat inwestycja rozpoczęła się w maju ubiegłego roku i zgodnie z planem miała zakończyć się w grudniu. Niestety w trakcie prac okazało się, że wykonawca natrafił na problem z niezgodną z planami lokalizację stacji transformatorowej, co utrudniło przebudowę fragmentu Kanału Piaseczyńskiego na odcinku między ul. Sierakowskiego a parkiem. Na szczęście ten etap jest już zakończony i przyszedł czas na kolejny odcinek kanału, ten biegnący pod ul. Sierakowskiego. Oprócz samej podziemnej części Kanału Piaseczyńskiego przebudowana będzie też infrastruktura techniczna ulokowana w ul. Sierakowskiego.
– W trakcie zamknięcia odtworzone zostaną zjazdy uliczne, chodniki oraz nawierzchnia jezdni – informuje Biuro Promocji Urzędu Gminy. Na czas wyłączenia z ruchu fragmentu drogi wyznaczono objazdy dla samochodów oraz autobusów. Zgodnie z zapowiedziami Ratusza utrudnienia mogą potrwać nawet dwa miesiące. W tym czasie będą kontynuowane prace przy przebudowie samego skweru.
– Na chwilę obecną zakończenie prac przewiduje się na 31.05.17 – informuje Anna Grzejszczyk z Biura Promocji. Są więc szanse, że w tym sezonie letnim mieszkańcy będą już mogli wypoczywać przy fontannie, która jako jeden z nowych elementów ma się pojawić na Skwerze Kisiela.
Całość inwestycji, wraz z projektem i przebudową podziemnego kanału Perełki na odcinku od budynku sądu do Parku Miejskiego, ma kosztować 7,2 mln złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię