Skrzyżowanie ulic Julianowskiej i Cyraneczki do przebudowy

2
1514

Niebezpieczne skrzyżowanie ulic Julianowskiej i Cyraneczki wymaga przebudowy.

Kierowcy narzekają na słabą widoczność na skrzyżowaniu ulic Julianowskiej i Cyraneczki. Zwłaszcza ci, którzy wyjeżdżają ze wschodniej nitki ul. Cyraneczki.

– Jest to skomplikowane skrzyżowanie, wyjazdy są pod kątem, a ruch spory i będzie narastał, zwłaszcza po połączeniu ul. Cyraneczki z ulicami Kombatantów i Działkową – zwraca uwagę jedna z mieszkanek Józefosławia. – Przydałaby się tam sygnalizacja, bo skrzyżowanie jest niebezpieczne i dla kierowców i dla pieszych, a warto pamiętać, że nieopodal znajduje się szkoła.

Z interpelacją w sprawie poprawy bezpieczeństwa na skrzyżowaniu zwróciła się do gminy również radna Hanna Krzyżewska. W odpowiedzi wiceburmistrz Robert Widz poinformował, że gmina planuje rozbudowę skrzyżowania ulic Julianowskiej i Cyraneczki.

– Natężenie ruchu w tym miejscu rzeczywiście ciągle wzrasta, a zwiększy się jeszcze znacząco po oddaniu do użytku drogi 10KDL łączącej ul. Cyraneczki z ul. Działkową. W związku z tym planujemy przebudowę całego skrzyżowania Julianowskiej i Cyraneczki. Przetarg na wielobranżowy projekt tej inwestycji wraz z uzyskaniem stosownych zezwoleń zostanie ogłoszony w drugiej połowie bieżącego roku – powiedział nam Robert Widz.

Czytaj także: Kurtyny już chłodzą, kiedy ruszy fontanna?

2 KOMENTARZE

  1. To jest rozbudowa absolutnie konieczna. Przy okazji chcialam sie przypomniec panu Robertowi Widz, ktory przed swoimi wyborami obiecywal ograniczenia predkosci na Cyraneczki od Ogrodowej. Mialy byc światła czerwone wlaczane przy przekroczonej predkosci. Teraz jest autostrada. Mieszkam na osiedlu z którego pan sie wyprowadzil. Czuję sie jakbym mieszkala na Marszałkowskiej. Wczoraj skończono mini park dla dzieci przy domku stowarzyszenia Sposób na Józefoslaw. Wieczorem przelecialo wypasione auto ponad 100/godz.
    Obawiam sie, ze dzieci nie
    beda tu bezpieczne. Polecam uwadze te cześć ulicy Cyraneczki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię