Skrzyżowanie DW721 i ul. Śniadeckich do przebudowy

0
753

Władze gminy i województwa spotkały się niedawno z przedstawicielami spółki Lidl. Owocem spotkania było porozumienie ws. przebudowy skrzyżowania, przy którym stoi market.

Kierowcy z Konstancina doskonale znają to miejsce. Położone przy samej granicy gminy skrzyżowanie ul. Śniadeckich z drogą wojewódzką nr 721 pozostawia wiele do życzenia. Intensywny ruch na DW721 sprawia, że wyjazd z podporządkowanej ul. Śniadeckich wymaga cierpliwości. – Tam jest ciągle sznur samochodów Trzeba czekać, aż jakaś życzliwa dusza zatrzyma się i pozwoli nam włączyć się do ruchu. Albo pieszy pojawi się na pasach i samochody staną, żeby go przepuścić – mówi jedna z mieszkanek. Sytuacja stała się jeszcze trudniejsza na początku roku, gdy otwarto tu sklep Lidl. Ruch w tym miejscu powiększył się wówczas o klientów marketu. Przedstawiciele niemieckiego koncernu deklarowali wówczas utwardzenie ul. Śniadeckich. Droga została wyrównana, zagęszczona i utwardzona kruszywem, jednak były to działania doraźne.

Czytaj także: W piątek urzędy będą nieczynne

Problematyczne skrzyżowanie było głównym tematem rozmów, które odbyły się w połowie maja. W spotkaniu wzięli udział burmistrz Konstancina Kazimierz Jańczuk, dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Tomasz Dąbrowski, radny sejmiku wojewódzkiego Piotr Kandyba i przedstawiciele koncernu Lidl. – Strony uzgodniły poprawę nawierzchni ulicy wyjazdowej z galerii i budowę  tymczasowych świateł, do czasu budowy drogi docelowej 721 – informował po spotkaniu Kandyba. To oczywiście rozwiązanie doraźne, dopóki nie zostanie ukończona przebudowa DW721 na tym odcinku. Docelowy projekt również zakłada budowę sygnalizacji w tym miejscu.

Kiedy możemy spodziewać się nowych świateł? – Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, powinno to nastąpić w ciągu najbliższych dwóch miesięcy – mówi nam Piotr Kandyba. Zapowiada również kolejne kroki w kwestii projektu przebudowy DW721. – Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu przekażemy wojewodzie dokumentację do ZRID. Mamy nadzieję, że nowa droga będzie gotowa na wiosnę 2023 roku. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię