Skrzyżowania w Baniosze pod kontrolą

0
1145

Jeżeli inwestycja nie zostanie wykonana zgodnie z projektem i sztuką budowlaną, nie zostanie odebrana.

W jednym z ostatnich numerów Przeglądu Piaseczyńskiego pisaliśmy o nowych skrzyżowaniach powstałych w ramach przebudowy ulicy Szkolnej w Baniosze. To pierwsze w gminie skrzyżowania z wyniesioną powierzchnią. Krzyżówka przyciąga uwagę, ponieważ jej nawierzchnia została pokryta czerwonym kolorem. Po czasie otrzymaliśmy zgłoszenie, że nie wszystko w tej inwestycji jest idealne.

Jeden z naszych czytelników zaalarmował nas, że wykonanie skrzyżowań pozostawia wiele do życzenia.

– Rowy i pobocze już kilkukrotnie były poprawiane, zarówno chodnik, jak i pobocze przy rowach zapada się. Jednym słowem żenada, jak za taką kwotę… Proszę też zwrócić uwagę, że na zdjęciu z artykułu nie widać zrobionych wysepek, które już kilka dni po utworzeniu zostały uszkodzone, pasy jezdni nie są symetryczne, a na wysokości wysepek jeden jest na tyle wąski, że śmieciarka musi jechać po chodniku… Kto to projektował? Kto zatwierdził? – zauważył mieszkaniec.

Postanowiliśmy zapytać przedstawicieli gminy Góra Kalwaria, jak oceniają remont przeprowadzony na ulicy Szkolnej. Gmina uspokaja.

– W celu zweryfikowania uwag dotyczących przebudowy ul. Szkolnej w Baniosze, na miejsce udał się pracownik Wydziału Inwestycji i Remontów gminy, a także inspektor nadzoru. Z ich ustaleń wynika, że wykonawca rzeczywiście musi miejscami odpowiednio zagęścić pobocze i rowy. Jeżeli inwestycja nie będzie wykonana zgodnie z projektem i sztuką budowlaną, nie zostanie odebrana. Nasz pracownik nie zauważył zapadniętego chodnika. Generalnie inwestycja realizowana jest zgodnie z projektem, póki co nie ma widocznych odstępstw – powiedział nam Piotr Chmielewski, kierownik Biura Promocji i Informacji Urzędu Miasta i Gminy Góra Kalwaria.

Przedstawiciel gminy dodał również, że jeśli chodzi o wyniesienie skrzyżowania, to zostało ono zrobione przede wszystkim dla bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Szerokość pasów ruchu jest zgodna z obowiązującymi normami, a pojazdy typu śmieciarka przy odpowiedniej prędkości są w stanie dokonać skrętu bez wjeżdżania na chodnik.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię