Skatepark (prawie) gotowy

1
1452

Mini skatepark w Wólce Kozodawskiej jest już prawie gotowy. Podobne miejsca dla młodzieży mają też powstać w trzech innych sołectwach.

Skatepark przy ul. Herbacianej Róży w Wólce Kozodawskiej powstał w ramach funduszu sołeckiego.

– Niestety trwa to wszystko znacznie dłużej niż bym sobie życzyła, ale cieszę się, że są już przynajmniej wszystkie urządzenia – mówi sołtys wsi Joanna Morawska. Na ostateczny efekt trzeba jeszcze poczekać, ale młodzież może już korzystać z dedykowanego jej placu. Obok placu do jazdy na desce, rowerze czy rolkach, pojawiły się urządzenia do ćwiczeń (street workout) i ścianka do graffitti.

Teren ma się jeszcze zazielenić. Zaplanowano posadzenie na nim drzew i roślin miododajnych. Jak podkreśla Joanna Morawska zagospodarowanie tego terenu było konsultowane z młodzieżą.

– To ważne, żeby młodzież miała swoje miejsce. Do skateparku w Piasecznie trzeba dojechać, nie każdy ma taką możliwość – zauważa. Nie brakuje też krytykujących pomysł, głównie ze względu na sąsiedztwo. Działka, na której powstał skatepark przylega bowiem do cmentarza w Jazgarzewie. Jednak była to jedyna gminna działka, którą można było na ten cel przeznaczyć.

Mini skatepark w Wólce Kozodawskiej to jeden z czterech zaplanowanych w tegorocznym budżecie. Miejsca dedykowane młodzieży chcą też mieć na swoim terenie Józefosław, Bobrowiec i Henryków-Urocze.

Czytaj również: Gdzie jest burza? NA ŻYWO

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię