Ścieżka do parku

0
272

Powstaje ścieżka łącząca park na skarpie z chodnikiem wzdłuż ulicy Dominikańskiej. Za kilka dni ma być gotowa.

Do nowego parku na przebudowanej skarpie od ronda im. Górskiego nie było do tej pory dobrego wejścia. Można było tam dojść jedynie po trawie za napisem „Góra Kalwaria”.

– W tej chwili chcemy to ucywilizować – mówi Piotr Chmielewski, rzecznik burmistrza – Z tego względu, że teren, na którym obecnie prowadzone są prace, należy do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, musieliśmy uzyskać od nich zgodę na wykonanie takiego dojścia. Rozpoczęły się już prace. Została wykorytowana powierzchnia pod ścieżkę. Kolejnym etapem prac jest układanie mieszanki kruszywa mineralnego.

Taki materiał jest już zastosowany na ścieżkach w parku. Nowa alejka ma umożliwić wygodne dotarcie do niego pieszo czy z wózkiem.

– Jest to też utwardzenie dosyć przyjazne dla biegaczy, bo nie jest tak twarde jak betonowa kostka czy nawierzchnia asfaltowa – tłumaczy rzecznik. – Da się też po niej przejechać rowerem, bez uszkodzenia nawierzchni. Natomiast trzeba pamiętać, że park na skarpie jest przeznaczony dla spacerowiczów. Ze względów bezpieczeństwa nie ma tam możliwości jeżdżenia rowerem. Między innymi dlatego, że są zbyt duże zjazdy i podjazdy.

Do parku na skarpie przy rondzie jest jeszcze jedno wejście z miasta. Od strony starej jednostki, w pobliżu budynku wojskowej pralni. Nie jest to jednak rozwiązanie zbyt bezpieczne i atrakcyjne. Mieszkańcy skarżą się na to, że w opuszczonym budynku i wokół niego odbywają się libacje alkoholowe i jest tam bardzo brudno.

– Uprzątnęliśmy w zeszłym roku ten pustostan i teren wokół – wyjaśnia Piotr Chmielewski. – Będziemy go zabezpieczać, żeby nie było tam możliwości wejścia.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię