Sąsiedzi udaremnili kradzież

3495

Czujni sąsiedzi powstrzymali dwójkę złodziei. Mieszkańcy informują, że zatrzymania dokonała straż sąsiedzka z Łaz i Magdalenki.

W Łazach sprawdziło się powiedzenie, że nie ma lepszego monitoringu niż czujny sąsiad. Jak podają mieszkańcy zatrzymania złodziei na gorącym uczynku dokonał patrol tzw. „straży sąsiedzkiej”. W dniu 30 grudnia mężczyźni zauważyli podejrzane osoby, które pod nieobecność domowników na jednej z posesji w Łazach dokonywały kradzieży.

– Do zaparkowanej toyoty przenosili stemple budowlane. Kobieta i mężczyzna na widok mężczyzn zaczęli uciekać jednak po chwili kobieta została przez nich ujęta. Na miejsce wezwano policyjny patrol z komisariatu w Lesznowoli. Funkcjonariusze zatrzymali następnie wskazanego przez interweniujących mieszkańców mężczyznę – relacjonuje rzecznik piaseczyńskiej policji nadkom. Jarosław Sawicki. Złodzieje trafili do policyjnej celi. Zabezpieczono również ich samochód w którym ujawniono łącznie 12 stempli o wartość ponad 1 200 złotych. Zarówno 51- letnia kobieta jak i 42- letni mężczyzna usłyszeli już zarzuty karne. Dotyczą one kradzieży oraz usiłowania kradzieży.