Saperów i Kleeberga zmienią się nie do poznania

0
373

Wiosną przyszłego roku wypięknieje kolejny fragment byłej jednostki wojskowej w Górze Kalwarii – ul. Saperów i Kleeberga. To efekt współpracy samorządów gminy i powiatu.

 

Obok już przebudowanych ulic por. Białka i Artylerzystów, ulice Saperów i gen. Kleeberga są głównymi arteriami byłych koszar. Obecnie są rozkopane i nieprzejezdne, ponieważ kosztem blisko 370 tys. zł gmina buduje w nich kolektor deszczowy o dużej średnicy. Odprowadzi on wody opadowe z ul. Dominikańskiej i Pijarskiej, gdy pod koniec roku zostanie oddana powstająca w nich kanalizacja deszczowa.

 

Wiosną przyszłego roku wypięknieje kolejny fragment byłej jednostki wojskowej w Górze Kalwarii – ul. Saperów i Kleeberga.
fot.UMiG Góra Kalwaria

To nie koniec prac na Saperów i Kleeberga. Są to drogi powiatowe, ale dość ważne dla rozwoju miasta, dlatego Burmistrz Arkadiusz Strzyżewski i Starosta Piaseczyńskie Ksawery Gut porozumieli się w sprawie podziału zadań przy ich przebudowie. – Mamy już gotowy projekt drogowy, uzgodniony przez konserwatora zabytków i wkrótce wystąpimy o pozwolenie na budowę.

 

Czytaj także: Wybudują zaplecze sportowe

Wszystko wskazuje na to, że wiosną będziemy gotowi do rozpoczęcia robót w terenie, aby ta część miasta stała się dużo ładniejsza – zapowiada Starosta. Oprócz nowej nawierzchni asfaltowej jezdni oraz chodników, ,uporządkowane zostaną także miejsca parkingowe obok „koszarowców”.

Natomiast gmina wzięła na siebie sfinansowanie projektu i wykonania oświetlenia ulicznego. Dokumentacja i pozwolenie na budowę – jak zapowiada Mateusz Baj, wiceburmistrz odpowiedzialny za realizację inwestycji – będą gotowe w lutym.

Obydwaj włodarze podkreślają, że budowa obu ulic będzie miała ogromne znaczenie dla dalszego rozwoju terenu powojskowego, którym kilkanaście lat temu podzieliły się samorządy powiatu i gminy.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię