Samochodowy złom w Zalesiu

0
189

Ktoś wyrzucił górę samochodowych części na ul. Jarzębinowej w Zalesiu Dolnym. Policja i straż miejska szukają sprawcy.

W piątek 14 lutego rano jeden z mieszkańców odkrył przy ul. Jarzębinowej w Zalesiu Dolnym górę wyrzuconych części samochodowych. Najprawdopodobniej zostały tam podrzucone w nocy. Ktoś wysypał je obok ogrodzenia niezamieszkałej posesji. Są wśród nich zderzaki i drzwi wskazujące na to, ze części pochodzą z co najmniej kilku różnych samochodów.

– W pierwszej kolejności podejrzewamy wiec jakiś warsztat samochodowy – poinformował nas jeden ze strażników miejskich. Sprawą zajęli się strażnicy, ale również policja.

– Sprawa jak najbardziej jest w naszym zainteresowaniu, dlatego prosimy o zgłaszanie się ewentualnych świadków, którzy mieliby wiedzę na temat osoby bądź osób, które dopuściły się tego haniebnego czynu – mówi rzecznik piaseczyńskiej policji nadkom. Jarosław Sawicki.

Informację o znalezisku przekazano też do Centrum Zarządzania Kryzysowego, które ma monitorować kwestię uprzątnięcia samochodowych resztek z drogi. To zadanie w przypadku nie wykrycia sprawcy spadnie na Gminę Piaseczno, która będzie musiała drogę uprzątnąć na własny koszt. Oczywiście jeśli uda się wykryć sprawcę, zostanie on obciążony kosztami usunięcia złomu.

Tego typu odpady powinny trafić do PSZOKa lub zakładu skupującego samochodowe części czy złom. Prawdopodobnie sprawca chciał uniknąć kosztów oddania złomu.