Ruszyła budowa ścieżki Pełnomocnik prezesa Ms. St. Warszawy ds. Komunikacji Rowerowej

Ruszyła budowa ścieżki

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Właśnie ruszyły pierwsze prace nad wyczekiwaną ścieżką rowerową wzdłuż ul. Puławskiej. W pierwszej kolejności drogowcy wyremontują zniszczony ciąg wzdłuż Wyścigów.


Cała inwestycja obejmie odcinek od ul. Domaniewskiej do granicy Warszawy, czyli do Mysiadła. Projekt musiał zostać podzielony na etapy, ponieważ drogowcy przeznaczyli na to zadanie niecałe 17 mln zł, a jedyna oferta, która wpłynęła w przetargu, opiewała na prawie 60 mln zł. Z kolei na opracowanie dokumentacji nie wpłynęła żadna oferta, dlatego w ZDM powstał zespół projektowy, który opracowuje dokumentację na własną rękę.
– Etap I obejmuje przebudowę węzła Wyścigi: przejazd pod Puławską, wzdłuż potoku i budowę ramp przy kładce i w przejściu podziemnym. Umowa w trybie "projektuj i buduj" jest już podpisana, całość będzie gotowa w czerwcu – informuje Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej. – Pozostałe etapy są w trakcie projektowania, ich realizacja jest również planowana na wiosnę.
Tej jesieni planowane jest natomiast ukończenie drogi dla rowerów na odcinku od ul. Wałbrzyskiej do ul. Mysikrólika, po obu stronach ulicy.
Kilkadziesiąt metrów ścieżki w okolicy granicy Warszawy i Mysiadła, powstało już w lipcu, podczas przebudowy skrzyżowania Puławskiej, Kuropatwy i Katarynki, którą sfinansował inwestor sklepu Selgros.
Cała inwestycja, poza oczywiście fragmentem wybudowanym przez Selgros, jest finansowana ze środków unijnych w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama