Rusza rozbudowa Puławskiej. Szykujcie się na utrudnienia

1
3037

Od poniedziałku 4 października wykonawca rozpocznie prace budowlane na odcinku ul. Puławskiej od Laminy do ul. Energetycznej.

Rozpoczyna się przebudowa drogi krajowej 79 na odcinku od ul. Energetycznej do ul. Syrenki, ale de facto zmiany w organizacji ruchu będą sięgać niemal do ul. Okulickiego.

W poniedziałek 4 października rozpocznie się pierwszy etap prac, w którym wybudowane zostaną przewiązki (czyli tymczasowe połączenia między pasami) na pasie zieleni oddzielającym obecnie oba kierunki ruchu.

– Pierwsza będzie zlokalizowana za skrzyżowaniem z ul. Energetyczną a druga przed skrzyżowaniem z ul. Okulickiego (jadąc w stronę Góry Kalwarii) – zapowiada rzecznik warszawskiego oddziału GDDKiA Małgorzata Tarnowska.

Wykonanie przewiązek umożliwi w następnym etapie prac przełożenie ruchu z jednej nitki drogi na drugą. Ten pierwszy etap prac nie powinien być zbyt uciążliwy dla kierowców. Jak informowała gmina Piaseczno, ewentualne wyłączenia pasa ruchu będą miały charakter chwilowy.

– W miejscu wykonania robót, na odcinku ok. 60 metrów zawężony będzie lewy pas ruchu i obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 60 km/h – zapowiada GDDKiA. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami inwestora, w pierwszej kolejności przebudowywana będzie nitka drogi w kierunku Piaseczna, a w przyszłym roku prowadząca do Warszawy. Wykonawca ma czas na realizację całej przebudowy do III kwartału 2022 roku. Czas przewidziany na prace to do 9 miesięcy z wyłączeniem przerwy zimowej od 16 grudnia do 15 marca.

– W ramach przebudowy odcinka DK79 na długości ok. 350 m droga zostanie poszerzona do 3 pasów ruchu na każdej jezdni. Ponadto wybudowane zostaną chodniki, ścieżki rowerowe. Przebudowana zostanie istniejąca droga serwisowa, elektroenergetyka, oświetlenie oraz system odwodnienia – informuje Małgorzata Tarnowska.

Wartość kontraktu to blisko 9 mln zł.

Czytaj również: Rusza rozbudowa Puławskiej

1 KOMENTARZ

  1. Brawo. Wykonawcy wraz z władzami Piaseczna zasłużyli na tytuł bohatera pracy socjalistycznej. Ok. godz. 12 próbowałem dojechać do ZUS-u w Piasecznie. W normalnych okolicznościach przyrody zajmowało mi to ok. 5 min. Dziś dzięki ciężkiej pracy ekipy budowlanej zajęło mi to 45 minut, i tylko dlatego tak mało , że zostawiłem samochód w krzakach i ostatnie 500 metrów poszedłem piechotą. Przeszedłem przez plac budowy i zobaczyłem świetną organizację pracy wzorowaną na najlepszych wzorcach pracy socjalistycznej. Doliczyłem się aż 7 robotników, którzy pracując w grupach wykonywali następujące ambitne przedsięwzięcia: 1) grupa 2 robotników zajmowała się siedzeniem na jakimś elemencie betonowym: jeden żarł kanapkę, drugi popijał z dużej butli napój o kolorze pomarańczowym, 2) grupa 3-osobowa oparła się o pustą platformę ciężarówki i debatowała zapewne o jakimś ważnym problemie filozoficznym lub politycznym, np. że za mało zarabiają, 3) dwóch następnych: jeden w mini koparce gapił się w ekran smartfona, a ten na zewnątrz patrzył w dal napawając się pięknem przyrody. W tym czasie tysiące kierowców i pasażerów wkurwiało się stojąc korkach na ul. Puławskiej oraz blokując wszystkie okoliczne drogi, w tym wewnątrz osiedlowe, jadąc od Warszawy i usiłując wydostać się z blokady. W Piasecznie (jak i w Warszawie) władzę dzierży platforma obywatelska i pokazuje na przykładzie jak należy sprawować rządy. Strzeż nas Boże, żeby to się rozprzestrzeniło na cały kraj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię