Rusza przebudowa ulic Geodetów i Energetycznej

0
6290

W przyszłym tygodniu rozpocznie się przebudowa ulic Geodetów i Energetycznej. Kierowców czekają objazdy. Zmieni się również trasa linii 739.

Wprawdzie od rozstrzygnięcia przetargu na przebudowę ulic Geodetów, Rubinowej i Energetycznej upłynęły już blisko dwa miesiące, ale dopiero teraz została uzgodniona czasowa organizacja ruchu i wykonawca może rozpocząć realizację inwestycji. A jest to najdroższa inwestycja drogowa w historii gminy. Na przebudowę ulicy Geodetów na odcinku od ronda Praw Kobiet do ul. Puławskiej oraz Energetycznej między rondem przy outlecie a ul. Geodetów a także ul. Rubinowej gmina wyda bowiem ponad 39 mln zł.

– Pracę rozpoczną się od przebudowy ul. Geodetów na odcinku między rondem a ul. Ogrodową – informuje wiceburmistrz Robert Widz. – Ulica będzie wyłączona z ruchu z zapewnieniem dostępu do posesji. Równolegle będą prowadzone prace na ulicy Energetycznej, bez utrudnień w ruchu.

Zmiana trasy linii 739

Nowa organizacja ruchu ma obowiązywać od wtorku 17 sierpnia. A już od poniedziałku 16 sierpnia autobusy linii 739 pojadą zmienioną trasą. Z ul. Puławskiej skręcą dopiero w ul. Energetyczną, dojadą nią do ronda Praw Kobiet, a dalej dotychczasową trasą.

– Oczywiście uciążliwości związane z tą inwestycją na pewno będą odczuwalne dla mieszkańców, choć staramy się je minimalizować. Mamy jednak nadzieję, że efekt przebudowy je wynagrodzi – mówi wiceburmistrz.

Jak informuje ZTM linia 739 pojedzie zmienioną trasą w obu kierunkach.

METRO WILANOWSKA – al. Wilanowska – Puławska – PIASECZNO: Puławska – Energetyczna – Wilanowska – … – JULIANOWSKA-CMENTARZ

Zawiesza się funkcjonowanie przystanków AGATOWA 01 i 02.

Uruchamia się funkcjonowanie przystanków:

  • ENERGETYCZNA 53 zlokalizowanego na ulicy Energetycznej za skrzyżowaniem z ulicą Puławską, który będzie obowiązywał jako stały dla linii 739 w kierunku krańca JULIANOWSKA-CMENTARZ;
  • GRANITOWA 51 zlokalizowanego na ulicy Energetycznej za skrzyżowaniem z ulicą Granitową, który będzie obowiązywał jako warunkowy dla linii 739 w kierunku krańca JULIANOWSKA-CMENTARZ;
  • GRANITOWA 52 zlokalizowanego na ulicy Energetycznej za skrzyżowaniem z ulicą Szmaragdową, który będzie obowiązywał jako warunkowy dla linii 739 w kierunku krańca METRO WILANOWSKA;
  • WILANOWSKA 52 zlokalizowanego na ulicy Energetycznej za skrzyżowaniem z ulicą Geodetów, który będzie obowiązywał jako warunkowy dla linii 739 w kierunku krańca METRO WILANOWSKA.

Od dnia 16.08.2021 r. linia 739 będzie kursowała na podstawie specjalnego rozkładu jazdy dostępnego na stronie www.wtp.waw.pl.

Czytaj również: Po Puławskiej czas na przebudowę ul. Kościuszki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię