Rusza budowa sygnalizacji świetlnej przy Nadarzyńskiej

0
534

Od kiedy ulica Nadarzyńska zyskała pierwszeństwo, na skrzyżowaniu z ul. Kościuszki dochodziło do licznych stłuczek, a na ulicy Kościuszki zaczęły się tworzyć korki. Rozwiązaniem tej sytuacji ma być sygnalizacja świetlna.

W październiku 2019 roku została zmieniona organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Nadarzyńskiej i Kościuszki. Wszystko za sprawą przebudowy dróg okalających Starą Mleczarnię. Aktualnie pomimo tego, że zarówno prace na ul. Dworcowej, jak i Jana Pawła II zostały zakończone, starej organizacji ruchu nie przywrócono. Nadarzyńska nadal ma pierwszeństwo przejazdu. Ponieważ na skrzyżowaniu dochodziło do licznych stłuczek, gmina postanowiła umieścić na nim sygnalizację świetlną.

– Rusza budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Nadarzyńskiej i Kościuszki. W przyszłym tygodniu wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu i wykonawca rozpocznie prace ziemne i montaż studni. W dalszej kolejności nastąpi montaż masztów i sygnalizatorów. Konieczne są też do wykonania prace drogowe, gdyż powstanie czwarte przejście dla pieszych – informuje Robert Widz w mediach społecznościowych.

Zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu, jednak prace będą prowadzone głównie w obrębie chodnika, nie powinny więc powodować większych utrudnień w ruchu pojazdów.

– W lutym 2022 ma zakończyć się konfiguracja i testy sygnalizacji – dodaje wiceburmistrz.

Plan sygnalizacji świetlnych w centrum Piaseczna/Zdj. Robert Widz/facebook

Czytaj również: Pożar na Nadarzyńskiej. Pali się zabytkowa kamienica

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię