Rozwój Prażmowa do konsultacji

0
502

Trwają konsultacje społeczne wokół projektu aktualizacji Strategii Rozwoju Gminy Prażmów na lata 2015-2024. Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje uwagi do 28 lipca.

Strategia Rozwoju Gminy to dokument, który jest potrzebny do skutecznego zarządzania gminą i pozyskiwania środków na inwestycje. Określa kierunki, w jakich będzie rozwijać się gmina, a także wskazuje potrzeby oraz potencjalne szanse i zagrożenia. Strategia sporządzana jest zwykle na kilka najbliższych lat.

Gmina Prażmów przyjęła Strategię Rozwoju Gminy w 2015 roku. Dokument obejmuje blisko dekadę – do 2024 roku, z perspektywą do 2028 r. Na początku tego roku weszły jednak nowe zalecenia ministerialne. Tym samym samorządy muszą zaktualizować istniejące strategie tak, by spełniały nowe wymogi.

Władze Prażmowa przygotowały wymaganą aktualizację, którą teraz wyłożono do konsultacji społecznych. – Zasadnicze kierunki rozwoju Gminy Prażmów nie uległy zmianie, pozostają aktualne. Wiele z zaplanowanych zadań udało się zrealizować. Musimy jednak przygotować się na nowy okres programowania funduszy unijnych i dostosować Strategię do nowych wymogów – tłumaczy magistrat. Konsultacje są prowadzone za pomocą internetowego kwestionariusza, dostępnego tutaj.

W przygotowanym dla mieszkańców formularzu znajdziemy kilka pytań zamkniętych (z możliwością uzasadnienia odpowiedzi). Możemy też wskazać inne uwagi i cele, nieuwzględnione w dokumencie.

Konsultacje potrwają jeszcze tydzień, do 28 lipca.

Czytaj również: Czas na projekt dla Kuropatwy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię